[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۱
  • دوره جدید

با همکاری صنایع و مردم از پیک تابستان عبور خواهیم کرد ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دفتر روابط عمومی ‌شرکت برق منطقه‌ای فارس مهندس حمزه روغنیان معاون بهره‌برداری برق فارس به بیان اقدامات این شرکت  جهت عبور از پیک برق در سال جاری پرداخت.
وی گفت:  علیرغم اقدامات انجام گرفته جهت تابستان امسال، رشد مصرف برق و کاهش نزولات آسمانی که منجر به کاهش تولید نیروگاه‌های برق آبی شده است و افزایش دما باعث شده که اهمیت برنامه‌های مدیریت مصرف دو چندان شود. به‌همین لحاظ برنامه‌های مدیریت پیک بار امسال با هماهنگی ستاد راهبردی مدیریت بار منطقه جنوب که متشکل از مدیران عامل، معاونین و مدیران برق استان است در حال انجام است. در این راستا  بمنظور بررسی مشکلات و ارائه راهکارها و پایش وضعیت مصرف برق، جلسات این ستاد بخصوص در فصل تابستان بصورت فشرده‌تر برگزار می‌شود. پیرو تصمیمات ستاد راهبردی مدیریت بار مقرر شد که در اعمال مدیریت بار پس از اعلام میزان مدیریت بار توسط دیسپاچینگ ملی، سهم دیسپاچینگ‌های توزیع شیراز، فارس و بوشهر براساس فرمول در سیستم اتوماسیون تعیین شود تا ان‌شاءالله در این زمینه عدالت برقرار شود.
همچنین به تصویب رسید جهت اعمال مدیریت بار، مدیریت بار فیدرهای توزیع مربوط به شرکت‌های توزیع شهر شیراز و فارس و بوشهر مستقیماً توسط مدیران مراکز دیسپاچینگ توزیع پیگیری و اعمال شود.  اضافه می‌شود که مسئولیت پاسخگویی در این زمینه، برعهده مدیران شرکت‌های یادشده خواهد بود. 
معاون بهره‌برداری برق فارس به  ساعات اولیه عصر و شب که ساعات اوج مصرف برق است اشاره کرد و گفت: بیشترین مصرف برق در 24 ساعت شبانه‌روز مربوطه به ساعات اولیه شب است. در این ساعات علاوه بر مصارف سرمایشی، با روشن شدن لامپ‌ها، حداکثر مصرف انرژی الکتریکی از نیروگاه‌ها دریافت می‌شود و اگر نیروگاه‌ها توان تولید برق مورد نیاز را نداشته باشند، با قطعی برق و خاموشی مواجه می‌شویم. لذا از مردم عزیز تقاضا داریم در 4 ساعات ساعات اولیه شب (19تا23) و ساعات اولیه ظهر (12 تا 16) از استفاده لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، جارو برقی، ماشین لباسشویی جدا پرهیز فرمایند و استفاده از این لوازم را به ساعات اولیه صبح موکول کنند. 
به کارکنان محترم ادارات دولتی نیز توصیه می‌شود ضمن خاموش کردن لامپ‌های اضافی، دمای سیستم‌های سرمایشی دفاتر کار خود را بین 23تا25درجه سانتیگراد تنظیم کنند. مهندس روغنیان به حجم تأسیسات و وسعت تجهیزات و شبکه‌های عظیم و عنکبوتی برق‌رسانی در سرتاسر استان فارس و بوشهر و نقش آن در اتصال به شبکه سراسری را مهم ارزیابی کرد و گفت: شرکت برق منطقه‌ای فارس با برخورداری از  14هزارو 800کیلومتر شبکه برق‌رسانی که حدود 13 درصد کل کشور است، در بین برق‌های منطقه‌ای سراسرکشور مقام اول را دارا است و با داشتن 268‌پست انتقال و فوق توزیع دررده دوم کشور قرار دارد همچنین برق فارس با ایجاد ظرفیت منصوبه تولید برق به میزان 8600 مگاوات، مقام سوم تولید برق در سطح کشور را از آن خود کرده است. اضافه می‌شود که هزینه سالیانه سرویس، تعمیرات، حفظ و نگهداری این تأسیسات از 60میلیارد تومان تجاوز می‌کند. وی از صاحبان صنایع نیز برای همکاری در اجرای  طرح تعمیرات سالیانه و طرح ذخیره عملیاتی تشکر و قدردانی کرد و خطاب به مشترکان برق اظهار داشت: برق فارس در اجرای اهداف و سیاست‌های خود، ارتقای سطح خشنودی مشترکین را به موازات  اقدامات لازم درخصوص مصرف بهینه برق مورد تأکید و همت خویش قرار داده است لذا از  مشترکین صنعتی، تجاری، کشاورزی، سازمان‌ها و ادارات در سطح استان‌های پهناور بوشهر و فارس تقاضا داریم درجهت استفاده بهینه و مناسب از انرژی برق  این صنعت را یاری فرمایند. گزارش ارسالی حاکی از این است که  برق فارس تمام توان و امکانات خود را برای عبور از پیک سال 97 بکار گرفته است.
 این شرکت در جهت تأمین زیرساخت‌های برق‌رسانی و برای عبور از پیک تابستان، به میزان 120کیلومتر خطوط فوق توزیع و انتقال احداث کرده و با احداث پست‌های جدید انتقال و فوق توزیع 350مگاولت آمپر به ظرفیت تجهیزات اضافه کرده است. در ادامه این اقدامات  نیز 220 مگاولت آمپر، به ظرفیت ایستگاه‌های فوق توزیع اضافه شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی