[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

تولید سالانه ۱۶۲هزار تن خرما در فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس تولید خرما را در میانگین استانی سالانه حدود 162 هزار تن اعلام کرد. هدایت‌الله رحیمی ‌در گفت‌وگو با ایسنا منطقه فارس، به سطح زیرکشت تولید خرما در استان اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر 31 هزار هکتار خرما در شهرستان‌های فراشبند، داراب، جهرم، فیروزآباد، قیر و کارزین و... تولید می‌شود. وی افزود: بیش از 27کارخانه صنایع تبدیلی در فرآوری محصول خرما شهرستان‌هایی مانند داراب، جهرم، قیر و کارزین و... فعال هستند.
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به صادرات این محصول در سال گذشته هم اشاره و عنوان کرد: در سال 96 هفت هزار و 911 تن خرما به ارزش 210میلیارد ریال، معادل 5.5 میلیون دلار به کشورهای امارات، آلمان، قطر، هند، سوئیس و اتریش صادر شده است. رحیمی ‌با تصریح بر این نکته که صادرات محصول خرما فله‌ای نیست، گفت: خرما به شکل خام فرآوری نمی‌شود بلکه در کارخانه‌های صنایع تبدیلی پس از بسته‌بندی به کشورها و استان‌های هدف صادر می‌شود.
وی اظهار کرد: به دلیل اینکه این محصول در فصل گرما برداشت می‌شود، نمی‌توان آمار مقایسه صادرات را در سال جاری نسبت به مدت مشابه اعلام کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی