[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

رئیس دادگستری فارس ۶۲پرونده را یک روزه بررسی کرد ، روزنامه شیراز نوین

 رئیس کل دادگستری استان فارس در دیدار مردمی‌ مسئولان قضایی، ضمن ملاقات و استماع اظهارات 62تن از مراجعه‌کنندگان، به بررسی پرونده‌های قضایی آنان پرداخت. علی القاصی در حاشیه دهمین دیدار عمومی‌ خود با مراجعان در سال 97 با اشاره به اینکه رسیدگی به پرونده‌های قضایی مستلزم رعایت تشریفات قانونی و فرآیندی زمان‌بر است گفت: تلاش کرده‌ایم در راستای تکریم ارباب رجوع و احترام به مراجعان با اعمال نظارت‌های ویژه در امر ابلاغات و همچنین راه‌اندازی سیستم‌های الکترونیکی بخصوص سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی این روند را در چارچوب قانون کنترل و مدیریت کنیم تا در نتیجه از اطاله احتمالی در رسیدگی‌ها جلوگیری شود.
وی تصریح کرد: تاکنون از ابزارهای گوناگونی از جمله ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی در راستای افزایش اطلاعات حقوقی شهروندان و آشنایی مردم به حقوق خویش استفاده کرده‌ایم و همچنان این امر با برنامه‌ریزی مدون در دستور کار معاونت‌های پیشگیری از وقوع جرم، معاونت فرهنگی و معاونت منابع انسانی دادگستری استان قرار دارد. وی با بیان اینکه عمده موضوعات مطرح‌شده در ملاقات‌های حضوری با مسئولان قضایی استان تسریع در رسیدگی‌ها، تقاضای اعمال ماده 477 قانون آئین دادرسی کیفری و تقاضای عفو و بخشودگی و تخفیف مجازات زندانیان است بیان کرد: استفاده از دانش حقوقدانان و مشاوران حقوقی پیش از هر اقدامی‌ می‌تواند ضمن کاستن از طرح دعاوی و شکایات مختلف در مراجع قضایی زمینه پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب‌های ناشی از طرح پرونده در دستگاه قضایی را فراهم کند. 
وی در ادامه افزود: درراستای اجرای سیاست‌های قوه قضاییه، تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی مراجعان به دستگاه قضایی، تأکیدات لازم درخصوص انجام ملاقات‌های مردمی ‌توسط رؤسای حوزه‌های قضایی انجام شده که این امر علاوه‌بر مرکز استان در کلیه حوزه‌های قضایی استان با تنظیم برنامه‌های زمانبندی در حال اجرا است. گفتنی است در بیست و پنجمین دیدار مردمی ‌مسئولان قضایی استان علاوه بر القاصی رئیس کل دادگستری استان فارس ارسلان اشرافی معاون منابع انسانی دادگستری، علی مؤمن حسین‌پور معاون قضایی و رحیم حقیقی قاضی حوزه ریاست دادگستری استان نیز به راهنمایی و ارشاد مراجعان پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی