[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

هتل‌ها عید گران نمی‌شوند، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: رئیس هیئت‌مدیره جامعه هتلداران ایران گفت:‌ کاهش مسافر و اوضاع بد اقتصادی باعث شده برای نوروز امسال بیشتر هتل‌ها از افزایش نرخ اقامت صرف‌نظر کنند.
جمشید حمزه‌زاده از تصمیم سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و جامعه هتلداران ایران برای تعیین نرخ اقامت به صورت استانی خبر داد و گفت: نرخ اقامت برای سال آینده به صورت استانی و با توجه به ظرفیت و شرایط مسافرپذیری هر منطقه طی توافقی مشترک میان اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان و تشکل تابع آن، تعیین خواهد شد.
او سپس به بی‌میلی برخی از هتل‌ها برای افزایش نرخ تحت تأثیر کاهش ظرفیت اِشغال اقامتگاه‌ها در طول یک سال گذشته اشاره کرد و افزود: هر سال این موقع، درصد افزایش نرخ اقامت برای سال آینده تعیین شده بود، اما امسال تعداد مسافران هتل‌ها آن‌قدر کم شده که افزایش نرخ برای بسیاری از هتلدارها توجیه ندارد.
رئیس هیئت مدیره جامعه هتلداران ایران گفت: به خاطر شرایط حاکم، جامعه هتلداران بیشتر دنبال افزایش مسافر و جذب بازارهای جدید است، نه بالا بردن نرخ‌ها. معتقدیم باید کاری کنیم که اقامت در هتل به سبد مسافران به ویژه ایرانی‌ها وارد شود. لازم است بیشتر اعتمادسازی کنیم.
حمزه‌زاده با اشاره به لزوم آسیب‌شناسی وضعیت اقامت در هتل‌های کشور، اظهار کرد: ‌باید پیگیری‌های جدی داشته باشیم که جامعه هتلداران این کار را شروع کرده است؛ اما از آنجا که ماهیت صنعت گردشگری فرابخشی است، تا وقتی هر کسی راه خود را می‌رود نمی‌توانیم کار مفیدی انجام دهیم. باید برای رفع چالش‌های این صنعت همسو و با هم حرکت کنیم تا مشکلات را رفته رفته از سر راه برداریم.
 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی