[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۴۷
  • دوره جدید

لزوم برنامه‌ریزی برای حفظ و احیای واحدهای صنعتی موجود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با اشاره به دغدغه‌های مسئولان نظام از جمله رهبر معظم انقلاب و رئیس‌جمهوری برای ایجاد اشتغال گفت: مسئولان استان باید برای رفع این دغدغه بزرگان نظام و مردم تلاش کنند چرا که این موضوع نیاز جدی امروز جامعه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در سفر به شهرستان مرودشت با هدف بررسی مسائل و مشکلات کارخانه آرد شیراز و بیسکویت تینا (دادلی) از این مجتمع تولیدی بازدید کرد. وی پس از بازدید از بخش‌های مختلف کارخانه آرد شیراز و بیسکویت تینا (دادلی) با اشاره به آغاز فعالیت این مجتمع تولیدی پس از پنج سال تعطیلی، افزود: با رفع برخی موانع و مشکلات این مجتمع، در مرحله اول 300 و در مرحله بعد 500 فرصت شغلی ایجاد خواهد شد. نماینده عالی دولت در استان فارس باتأکیدبر اینکه امروز ایجاد اشتغال به عنوان یکی‌از مهمترین دغدغه‌های مسئولان نظام جمهوری اسلامی ‌است،گفت: تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب، رئیس‌جمهوری و سایر مسئولان نظام بر موضوع اشتغال نشان‌دهنده اهمیت آن در جامعه است. مهندس تبادار افزود: عملیاتی شدن نظرات بزرگان نظام در باب ایجاد اشتغال نیازمند راهکار و اقدامات عملی هر یک از ما مسئولان در استان‌ها و شهرستان‌ها است. وی تأکید کرد: بخش خصوصی  باید با اطلاع از اهمیت ایجاد اشتغال و رعایت چارچوب مقررات در کنار مسئولان، زمینه‌های لازم برای بهبود وضعیت اشتغال را فراهم کند. استاندار فارس با یادآوری اینکه برای ایجاد 200 فرصت شغلی در مجموعه سیمان بیش از 450 میلیارد تومان و ایجاد حدود 400 فرصت شعلی در پتروشیمی‌ها بیش از 2 هزار میلیارد تومان هزینه می‌شود، گفت: توجه به مجموعه‌های تولیدی که اکنون در حال فعالیت هستند مد نظر است چرا که رفع موانع موجود در راه توسعه، حفظ یا احیای این مجموعه‌ها از اهمیت ویژه‌ای در راستای اشتغال‌ زایی برخوردار است. مهندس تبادار همچنین با اشاره به تشکیل کارگروهی برای حل مشکلات کارخانه آرد شیراز و بیسکویت تینا (دادلی) اشاره کرد و از مسئولان و سازمان‌های امور مالیاتی، تأمین اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت خواست برای حفظ، احیا و توسعه این مجتمع تولیدی تلاش کنند.
اقتصاد کشاورزی در فارس قابل حذف و چشم‌پوشی نیست
استاندار فارس همچنین  در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره برنامه‌های استان برای تغییر الگوی کشت با توجه به وضعیت بحران آب، گفت: جایگاه اقتصاد کشاورزی در استان فارس قابل حذف و چشم‌پوشی نیست چرا که درحال حاضر این استان 10درصد از نیاز غذایی کشور را تأمین کرده و دارای رتبه یک محصولات باغی، رتبه 2 محصولات زراعی و رتبه چهار تولید محصولات دامی ‌در کشور است. مهندس تبادار با تأکید بر اینکه برنامه جامعی برای مدیریت منابع آب در استان در دستور کار است، اظهار کرد: درست است که خشکسالی محدودیت‌های جدی را در عرصه کشاورزی استان ایجاد کرده اما می‌توانیم با مدیریت این تنگنای موجود، اقتصاد کشاورزی در استان فارس را حفظ کنیم. وی با تأکید بر لزوم تشدید مدیریت منابع آب در شرایط کنونی، به اقدامات صورت‌گرفته در سال‌های گذشته همچون توسعه آبیاری‌های نوین، توسعه گلخانه‌ها و تغییر الگوی کشت به سمت گیاهان کم‌آب‌بر از جمله کلزا و گلرنگ اشاره کرد. نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه نمی‌توان بدون معرفی کاشت جایگزین از کشاورزان خواست کاشت محصولاتی همچون برنج را متوقف کنند، گفت: خوشبختانه کاشت محصولی به نام کینوا که آب‌بری آن یک‌هشتم برنج و یک چهارم گندم است در استان فارس آغاز شده است. مهندس تبادار با تأکید بر اینکه مهمترین موضوع در مدیریت منابع آب همکاری مردم است، افزود: مدیران نیز باید به ارائه راهکارهای عملیاتی برای مدیریت این شرایط بپردازند. وی با بیان اینکه ما نمی‌دانیم خشکسالی تا چه زمانی تداوم دارد تأکید کرد: مدیریت آب در استان باید براساس شرایط تنگنا برنامه‌ریزی شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی