[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

آنهایی که ملت را غارت کردند ادب می‌کنیم، روزنامه شیراز نوین

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: مهمترین هدف آمریکایی‌ها در مقطع فعلی زمین‌گیر کردن اقتصاد ایران و آسیب جدی است تا زندگی را برای مردم سخت و دامنه نارضایتی‌ها توسعه پیدا کرده و به اهداف خود دست پیدا کنند.
به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح پروژه توسعه فولادسازی و نورد پیوسته سبا در شرکت فولاد مبارکه اصفهان، اظهار کرد: استان اصفهان در همه بخش‌های کشور پیشتاز بوده و در تحولات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در ایران استانی مثل اصفهان که نقش اصلی ایفا کرده باشد را نداریم و هیچ پیشرفت مهم اقتصادی و صنعتی وجود ندارد که اصفهان کانون و نقطه اصلی توسعه و پیشرفت نبوده باشد. وی افزود: در همه حوزه‌های صنعتی و صنایع کوچک و بزرگ و متوسط استان اصفهان یک استان مهم و تأثیرگذار در کشور است و در بخش‌های دیگر خدماتی، گردشگری، کشاورزی اصفهان جایگاه ممتازی دارد؛ افتتاح امروز در یک مقطع ویژه تاریخی برای جمهوری اسلامی‌ اتفاق می‌افتد از این جهت که ما به هرحال با آمریکا بر سر مسائل مختلف اختلاف نظر داشته و داریم. بعضی مواقع گفتگو کرده و توافق نامه‌ای داشتیم که مهمترین آن موضوع هسته‌ای بود و براساس آن تعهداتی از سوی ایران انجام شد، ولی آنها به تعهدات خود به‌صورت کامل پایبند نبودند.
معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: اتفاق بدتر خروج آمریکا به تنهایی از توافق و اعلام تحریم‌های جدید علیه ایران بود. همه مردم کشور باید در جریان شرایط کشور باشند خصوصاً در استان اصفهان؛ نخبگان، صاحب‌نظران و اندیشمندان انتظار داریم کمک کنند و بگویند دولت چه سیاست‌هایی پیش بگیرد که بتواند با موفقیت پیشروی کند با اعلام رئیس‌جمهور آمریکا تحریم‌ها باید برگردد ما با کشورهای باقی‌مانده در برجام مذاکره کرده‌ایم که اگر منافع ایران تأمین شود به برجام ادامه می‌دهیم.
جهانگیری تأکید کرد: برداشت ما این است که آنها مصمم هستند نظرات ایران تأمین شود، ولی آنچه در عمل اتفاق می‌افتد باید منتظر بمانیم و ببینیم مهمترین هدف آمریکایی‌ها در مقطع فعلی زمین‌گیر کردن اقتصاد ایران و آسیب جدی است تا زندگی را برای مردم سخت و دامنه نارضایتی‌ها توسعه پیدا کرده و به اهداف خود دست پیدا کنند.
وی اظهار کرد: ما به عنوان مسئولان جمهوری اسلامی ‌و ملت ایران در مقابل این راهبرد، راهبردی اتخاذ کرده‌ایم با مقاومت و برنامه‌ریزی دقیق و دقت نظر در اجرا، برنامه‌های طرف مقابل را به شکست بکشانیم و زندگی مردم را از آسیب مصون نگه داریم، ولی هم ما می‌دانیم و هم مردم که شرایط جدید دشواری پیش رو است. معاون اول رئیس‌جمهور گفت: اینکه آمریکایی‌ها اعلام جنگ اقتصادی علیه ما کرده‌اند و ما بگوییم هیچ اتفاقی نیفتاده درست نیست. اعلام کرده‌اند صادرات نفت ایران را متوقف می‌کنند، البته این حرف بی‌حسابی است که باید دنیا ناچیز بودن خودش در برابر آمریکا را بپذیرد که به چنین فشاری تسلیم شود.
جهانگیری ادامه داد: برنامه‌ریزی ما نقطه مقابل آمریکا است که نفت را در حداکثر ممکن صادر کنیم برنامه‌های مختلفی تأمین شده است باید این برنامه‌ها را شفاف به مردم بگوییم موضوع بعدی جلوگیری از صادرات کالاهای مهم صنعتی ایران است در این بخش فولاد مبارکه باید در خط مقدم تولید و صادرات باشد مدیران فولاد در مقاطع مختلف از خود شایستگی‌های درجه یک نشان داده‌اند؛ امروز شایستگی در صنایع بزرگ این است که در سالی که آنها اعلام کرده‌اند هم تولید و هم صادرات را افزایش دهید این انتظار دولت و ملت از شماست مردم انتظار دارند.
وی با بیان اینکه فرزندان این سرزمین می‌توانند تولید و صادرات خود را افزایش دهند، تأکید کرد: اگر بتوانیم در بحث صادرات موفق شویم، آمریکایی‌ها نظام بانکی دنیا را تحت فشار قرار خواهند داد و اجازه نمی‌دهند که پول صادراتمان را دریافت کنیم. همچنین در مرحله بعد می‌خواهند تلاش کنند مانع واردات مورد نیاز ما شوند. کشتیرانی و بنادر ما را تحریم کردند که به هرحال موضوع جدی است و به عزم و اراده جدی نیاز دارد.
معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: باید در این جنگ ناخواسته و ظالمانه علیه کشور و ملت ما ایستادگی کنیم؛ اینها نظام جمهوری اسلامی ‌را در هدف‌ اصلی قرار داده‌اند سعی می‌کنند این هدف را اعلام نکنند، ولی ما باید محکم در این زمینه بایستیم. این شرایط، سختی‌ها  و فرصت‌هایی دارد فرصت‌هایی که وجود دارد را باید به صورت جدی در نظر بگیریم، نگاهی به ظرفیت‌های داخلی و تولیدات داخلی کشور داشته و دستورالعمل خودکفایی در کشور را به عنوان راهکار جدی مدنظر قرار دهیم.
جهانگیری اضافه کرد: با قیمت و کیفیت خوب می‌توانیم بسیاری از کالاها را در کشور تأمین کنیم کالاهایی که نمونه آن در کشور وجود دارد یا ظرفیت تولید آن در کشور وجود دارد وارد نمی‌کنیم. متأسفم که یک عده منتظرند ببینند چطور می‌توانند ملت را غارت کنند، ولی ما حتماً آنها را به‌موقع ادب خواهیم کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی