[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۴۷
  • دوره جدید

نیروهای مسلح آماده‌اند در راه منافع حیاتی کشور جانفشانی کنند، روزنامه شیراز نوین

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: از آنجا که ایران اسلامی ‌دارای یک نظام مردمی ‌است، رفاه مردم جزء منافع حیاتی و خطوط قرمز ما تلقی می‌شود و نیروهای مسلح این آمادگی را دارند تا به‌عنوان سربازان جان بر کف ملت تمام ارکان و ظرفیت خود را در جهت حفظ منافع حیاتی و رفاه ملت کشور به کار بسته و در این راه عاشقانه جانفشانی کنند.
به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ حاتمی ‌در همایش مدیران ارشد وزارت دفاع با تبیین شرایط امروز جمهوری اسلامی‌ ایران و نقش وزارت دفاع در حرکت نظام در مسیر پیچیده تحولات بین‌المللی اظهار داشت:‌ امروز ائتلاف پوشالی استکبار،‌ ارتجاع و نفاق به سرکردگی آمریکا در تلاشند تا شرایط نظام جمهوری اسلامی ‌ایران را بحرانی جلوه داده و با جنگ روانی و القای نارضایتی در آحاد جامعه، تئوری فاصله بین نظام و مردم را عملی سازند.
حاتمی با اشاره به قدرت نظام اسلامی‌ در عصر حاضر یادآور شد: رویدادهای 4دهه گذشته نشان داد جمهوری اسلامی ‌ایران با عبور از گردنه‌های سختی همچون جنگ و ناآرامی‌های داخلی، جنگ تحمیلی، تحریم و اجماع جهانی و نظام بین‌الملل علیه خود، توانست در آوردگاهی کاملاً نابرابر و با کمبود منابع و امکانات، با سلاح ایمان و توکل به قدرت لایزال الهی بر دشمن فائق آید و این درحالی است که امروز ایران اسلامی ‌نسبت به ادوار گذشته بسیار منسجم‌تر، مقتدر و دارای قدرت بازدارندگی فعال است.
وی با بیان اینکه دشمن به دنبال شکست‌های متعدد در عرصه تقابل با ملت ایران، ‌امروز تئوری ایجاد گسست اجتماعی و القای ناکارآمدی  را به عنوان تاکتیکی جدید علیه نظام اسلامی ‌در دستور کار قرار داده،  گفت: امروز دشمنان ایران اسلامی ‌با ضعیف نشان دادن نقاط قوت نظام و تأکید و تمرکز بر جنگ اقتصادی به دنبال انباشت نارضایتی در جامعه هستند و این در حالی است که حرکت رو به رشد نظام اسلامی‌ با قدرت ادامه دارد.
وی «فشار از بیرون و فروپاشی از درون» را یکی دیگر از  تاکتیک‌های دشمنان علیه جمهوری اسلامی‌ عنوان کرد و گفت:‌ برخی عناصر خودفروخته همچون منافقین، سلطنت‌طلب‌ها و اپوزسیون داخلی و خارجی با تجهیز مالی برخی دولت‌های سرسپرده منطقه و نقشه و برنامه‌ریزی آمریکا و رژیم صهیونیستی و سایر دولت‌های استکباری از هر ابزاری در فضای واقعی و مجازی برای تخریب باور مردم و اعتماد و اعتقاد آنان نسبت به نظام اسلامی ‌با یکدیگر هم‌پیمان شده‌اند.
وزیر دفاع گفت: جمهوری اسلامی ‌ایران به دلیل داشتن ظرفیت‌های عظیم انسانی و منابع متعدد با تحریم متوقف نمی‌شود و براین اساس آمریکایی‌ها «تاکتیک ایجاد فاصله بین مردم و نظام » را به عنوان روشی مهندسی‌شده ضربه به نظام اسلامی‌ ارائه داده‌اند.
حاتمی ‌در ادامه با اشاره به تدابیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درخصوص جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران تصریح کرد: تحریم و تهدیدات مالی برای ما قابل تبدیل به یک فرصت است؛ چرا که باعث خوداتکایی، خودکفایی و تکیه بر توان بومی‌ می‌شود و بارور شدن ظرفیت‌های عظیم داخلی را به همراه خواهد داشت و این می‌تواند به الگویی برای سایر کشورهای آزادی‌خواه مبدل شود.
وی در همین زمینه با اشاره به جایگاه و عملکرد  وزارت دفاع در دوران تحریم و استفاده بهینه از ظرفیت‌های  بومی ‌بیان کرد:‌ وزارت دفاع با عبور از مهندسی معکوس و تکیه بر توان داخلی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های عظیم نیروی انسانی متناسب با تهدیدات و نیاز نیروهای مسلح، در تلاش است حدود 200هزار فناوری به روز را مبتکرانه و خلاقانه در جهت رشد ابتکار و خلاقیت و تولید محصول بومی ‌و منحصر به فرد اجرایی کند.
وزیر دفاع  گفت:‌ بخش اعظمی ‌از مشکلات اقتصادی ما ناشی از عدم بهره‌برداری درست منابع و سرمایه‌های انسانی است و ان‌شاءالله به حول قوه الهی با اتخاذ تصمیمات راهبردی، اتحاد ملی  و بسیج همگانی، نقشه و دسیسه دشمنان در عرصه‌های اقتصادی را نیز با شکست مواجه خواهیم کرد. وی با اشاره به ناامیدی دشمن از اقدام نظامی ‌و توانمندی‌های دفاعی کشور به ویژه قابلیت‌های دفاع راهبردی گفت: بر این اساس تاکتیک خود را بر محور فشار اقتصادی و القای نارضایتی عمومی ‌به کار بسته و متمرکز کرده‌اند.
 حاتمی‌ با اشاره به اعتماد بالای مردم نسبت به فرزندان رشید خود در  نیروهای مسلح اذعان داشت:‌ از آنجایی که ایران دارای یک نظام مردمی‌ و دینی است، رفاه مردم جزء منافع حیاتی و خطوط قرمز ما تلقی شده و نیروهای مسلح این آمادگی را دارند تا به عنوان سربازان جان بر کف مردم تمام ارکان و ظرفیت خود را در جهت حفظ منافع حیاتی ایران اسلامی‌ به کار بسته و در این راه عاشقانه جانفشانی کنند.
وی در پایان با بیان حوادث ناگوار جنگ اُحُد و سستی و غفلت مسلمانان در آن نبرد با اشاره به آیه شریفه «وَلاَ تَهِنُوا وَلاَ تَحْزَنُوا وَأَنتُمُ الأَعْلَوْنَ إِن کُنتُم مُّؤْمِنِینَ» گفت: در مقابل جبهه دشمن نباید سستی و غفلت کرد و نباید اجازه داد تهدیدات دشمن منجر به آسیب دیدن وحدت و انسجام داخلی‌مان شود و در این مسیر پرفراز و نشیب تنها راه نجات و سعادت کشور تبعیت از راه نورانی قرآن و ولایت فقیه در مقابل دشمنی‌های نظام سلطه است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی