[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۵۱
  • دوره جدید

اعتراض معلمان به آزمون اعزام به خارج، روزنامه شیراز نوین

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور از تلاش این مرکز برای تدوین نظام واحد آموزشی بین‌المللی برای مدارس خارج از کشور خبر داد.
به گزارش ایسنا، غلامرضا کریمی‌ در نشست وزیر آموزش و پرورش با کارکنان مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور اظهار کرد: پس از ۴۰ سال از انقلاب، هنوز نظام واحد آموزشی بین‌المللی برای آموزش مدارس خارج از کشور نداریم و این در حالی است که اکثر کشورهای دنیا و منطقه مانند ترکیه و عربستان دارای نظام آموزشی بین‌المللی هستند.
 وی در ادامه افزود: تلاش می‌کنیم ضمن حرفه‌ای ساختن مرکز امور بین‌الملل مطالبات مدارس را نیز پاسخگو باشیم.
کریمی ‌با اشاره به برگزاری آزمون اعزام به خارج معلمان گفت: باوجود همه تلاش‌ها برای استانداردسازی جذب معلمان مورد نیاز، همچنان  شاهد اعتراضاتی هستیم که البته این طبیعی است، زیرا حداکثر ۹۷۰نفر می‌توانیم جذب کنیم در صورتی که بیش از ۱۷هزار و۳۰۰ نفر شرکت‌کننده داشتیم.
 قائم مقام وزیر آموزش و پرورش افزود: موضوع اتباع خارجی را یکی از مسائل بسیارمهم عرصه بین‌المللی دانست که باید به آن پرداخته شود، جذب کودکان لازم‌التعلیم و ارائه آموزش‌های فراگیر از نقاط مثبت جمهوری اسلامی ‌در موضوع اتباع خارجی در عرصه بین‌المللی است.
 به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی ‌وزارت آموزش پرورش، وی ادامه داد: تعاملات با سازمان‌های بین‌المللی یک ضرورت است و تلاش ما بر تقویت این مهم است و در این راستا فراهم ساختن شرایط   تسهیل در رفت وآمد مسئولان آموزشی  بین ما و برخی از کشور‌ها ازجمله ترکیه و عراق است.
شایان ذکر است، در این دیدار تعدادی از کارکنان مرکز بین‌الملل مسائل و مشکلات حوزه خود را بیان کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی