[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۴۷
  • دوره جدید

رضایی: خدمات بی‌کیفیت شرکت‌های هواپیمایی نارضایتی‌های بسیاری را رقم زده است، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس، بر ضرورت ادغام خرده ایرلاین‌ها با هدف بهبود خدمات شرکت‌های هواپیمایی تأکید کرد و گفت: اوج‌گیری تأخیرهای پروازی بارها تذکر جدی به وزیر راه و شهرسازی را در پی داشته است.
محمدرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از رشد بی‌ضابطه صدور مجوز ایجاد خرده ایرلاین‌ها در کشور، گفت: ادغام ایرلاین‌ها اقدامی‌ در مسیر بهبود خدمات هوایی است.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، بابیان اینکه برخی ایرلاین‌ها با کمترین پرواز طی سال فعال هستند، تصریح کرد: بارها به سازمان هواپیمایی درخصوص وجود این خرده ایرلاین‌ها و کیفیت نامطلوب خدمات‌دهی آن‌ها تذکر داده شده است.
خدمات بی‌کیفیت شرکت‌های هواپیمایی نارضایتی‌های بسیاری را رقم زده است
وی با تأکید بر اینکه در کشورهای پیشرفته نهایت 5 ایرلاین بزرگ مشغول فعالیت هستند، تصریح کرد: متأسفانه خدمات بی‌کیفیت ایرلاین‌ها در کنار نرخ بلیت‌های نجومی‌ بیشترین نارضایتی‌ها را میان مسافران رقم زده است.
رضایی با بیان اینکه سازمان هواپیمایی باید تجدید نظری در آیین‌نامه‌های ایجاد ایرلاین جدید داشته باشد، گفت: در حال حاضر بسیاری از خرده ایرلاین‌های فعال هواپیمای جایگزین هم ندارند که اگر مشکل فنی برای هواپیمای اصلی صورت گرفت جایگزین آن شود.
تقویت ناوگان هوایی کشور از ادغام خرده ایرلاین‌ها در یکدیگر آغاز می‌شود
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تأکید بر اینکه ادامه رویه فعالیت ایرلاین‌ها به شکل فعلی به صلاح کشور نیست، افزود: تقویت ناوگان هوایی کشور از ادغام خرده ایرلاین‌ها در یکدیگر آغاز می‌شود.
وی در پاسخ به این سؤال که هواپیمای ATR72 باز هم در کشور دچار مشکل فنی شده است آیا این نوع هواپیما مجاز به پرواز است یا خیر، گفت: این هواپیما از سوی سازمان هواپیمایی کشوری تأیید شده و از نظر فنی مشکلی ندارد.
هواپیماهای ای‌تی‌آر مجوز پرواز دارند
رضایی ادامه داد: اینکه هواپیمایی دچار نقص فنی نشود نیازمند بررسی‌های مستمر قبل از پرواز است.
وی با بیان اینکه سازمان هواپیمایی برای جلوگیری از بروز مشکلاتی برای ناوگان هوایی کشور باید با نظارت‌های بیشتری ورود کند، گفت: هواپیمای مذکور محدودیتی برای پرواز ندارد.
فرصت 6 ماهه مجلس به دولت برای پایان‌بخشی به تأخیرهای پروازی
این نماینده مردم در مجلس دهم، همچنین در پاسخ به سؤال دیگری درخصوص اقدامات مجلس درباره تأخیرهای پروازی گفت: مجلس فرصت 6ماهه به وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری برای ارائه گزارشی از اقدامات صورت‌گرفته در بحث برخورد با ایرلاین‌های متخلف در این حوزه داده است. رضایی ادامه داد: بارها درخصوص آمارهای روبه افزایش تأخیرهای پروازی به مجموعه وزارت راه و شهرسازی تذکر داده‌ایم.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ایجاد محدودیت‌های شدید برای ایرلاین‌های متخلف در حوزه تکرار تأخیرهای پروازی مطالبه جدی کمیسیون عمران مجلس از سازمان هواپیمایی بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی