[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۱
  • دوره جدید

پایان نامه‌های جعلی ممنوع می‌شود، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- محمد شبیری سرپرست دانشگاه شیراز با اعلام اینکه درآینده نزدیک برای پایان دادن برخی مقالات جعلی که از سوی شمار اندکی از دانشجویان ارائه می‌شود، با استفاده از نرم افزار ویژه این دانشگاه پایان نامه‌ها کنترل می‌شود گفت: درصورت مشاهده به‌شدت برخورد صورت می‌گیرد؛ ضمن اینکه تمامی اساتید دانشگاه شیراز را موظف کرده‌ایم در راستای پیشگیری از مقالات کپی‌برداری آنها را ازنظر همپوشانی بررسی کنند.
به گزارش خبرنگار شیراز نوین روز گذشته ابراهیم گشتاسبی در نشست خبری خود اظهار کرد: به منظور جلوگیری از مقالات  کپی‌شده در مورد فعالیت‌های پژوهشی و ارائه پایان نامه‌های دانشجوی کپی شده، تمامی اساتید دانشگاه شیراز را موظف کرده‌ایم در راستای پیشگیری از مقالات کپی‌برداری تمامی مطالب را در راستای همپوشانی بررسی کنند ضمن اینکه در آینده نزدیک از طریق نرم افزار ویژه این دانشگاه این مهم با دقت بیشتری انجام می‌شود.
به عقیده وی انتخاب دانشگاه شیراز به‌عنوان دانشگاه پیشرو کشور از جمله اولویت‌های این دانشگاه خواهد بود گفت: راه‌اندازی سه رشته در مقطع کارشناسی، شش رشته در مقطع ارشد و شش رشته در مقطع دکتری تخصصی با قابلیت‌های کاربردی و موردنیاز صنعت به عنوان یکی از سیاست‌های کلان این دانشگاه است که با حمایت بخش‌های مختلف این دانشگاه در حال اجرا است. سرپرست دانشگاه شیراز افزود: انعقاد قرارداد برای حضور نخبگان ایرانی غیر مقیم برای نخستین بار در دانشگاه شیراز انجام شد و 27 نفر در دوره پسا دکتری و دو نفر برای فرصت مطالعاتی از جمله برنامه‌های آموزشی این دانشگاه در سال جاری بود.
گشتاسبی راد با بيان اينكه علی‌رغم بالابودن سطح علمی دانشگاه شيراز گزارش شده برخی از دانشجویان هنوز تمايلشان برای تحصيل در دانشگاه‌های تهران بیشتر است ادامه داد: امروزه دانشگاه شيرازبه عنوان يكی از دانشگاه‌های برترکشور مطرح است که گواه این موضوع فارغ التحصیل شدن برخی از مدیران کشوری و استانی  از دانشگاه شیراز است. وی یادآورشد: این دانشگاه امكان جذب دانشجويان در دوره‌های مختلف تحصيلات تكميلی را دارد. سرپرست دانشگاه شیراز درزمينه دانشگاه‌های كارآفرين یا نسل سوم اشاره کرد و گفت: در این زمینه حرکتی آغاز شده ولی دراين مسير بايد با دقت بیشتری وارد شویم تا به بدنه آموزشی آسیب وارد نشود.
وی درخصوص تغییر مدیریتی در بخش معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه شيراز نیز گفت: با توجه به اینکه دکتر احمد عریان به عنوان یکی از چهره‌های مطرح پژوهشی در کشور یاد می‌شود و توانست قراردادهای مختلفی را بین بخش صنعت برای دانشگاه به ارمغان بیاورد در زمینه تغییر مدیریتی وی هیچگاه این موضوع نادیده گرفته نشده است. گشتاسبی اضافه کرد: در حوزه مدیریتی ملاک سیاست‌های افراد شرط است و هیچگاه تلاش وی در دانشگاه شیراز فراموش نخواهد شد.   
در پایان این مراسم خسرو مقدسی به عنوان مسئول روابط عمومی دانشگاه شیراز معرفی شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی