[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۴۷
  • دوره جدید

کارآمدی همه بخش‌های نظام در نماز جمعه تشریح شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی ‌در جلسه شورای فرهنگ عمومی ‌استان، احیای نماز جمعه را از دستاوردهای نظام اسلامی ‌دانست و افزود: سنگ بنای نماز جمعه بر اهدافی همچون تبلیغ دین، گسترش شعائر اسلامی، ایجاد همبستگی بین آحاد جامعه اسلامی ‌و پیوند دهنده مردم و حاکمیت گذاشته شده است.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اعتقاد به اینکه نماز جمعه متعلق به نظام اسلامی ‌و همه مردم است، عنوان کرد: توجه به همه اندیشه‌های موجود در چارچوب نظام جمهوری اسلامی ‌موجب رونق بیشتر نماز جمعه خواهد شد و لازم است ائمه جمعه در همین چارچوب شرایط کشور را رصد کرده و توصیه‌های لازم را جهت انسجام جامعه ارائه کنند. 
استاندار فارس با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌های اجرایی باید همراه و مددکار ائمه جمعه و کمک کننده آنها در انجام این وظیفه مهم و خطیر باشند، خاطرنشان کرد: خدمات متعدد و ارزشمندی که در چهل سال گذشته از سوی نظام برای مردم انجام شده، باید در تریبون نماز جمعه تشریح شود.
دکتر رحیمی ‌ادامه داد: بی ترید تا دستیابی به اهدافی که بنیان‌گذار بزرگ انقلاب اسلام، حضرت امام‌خمینی(ره) ترسیم کرده اند فاصله داریم که باید با امیدواری و انگیزه و تلاش در راه تحقق آن کوشا باشیم.
وی با تأکید بر اهمیت تشریح کارآمدی نظام جمهوری اسلامی در تریبون‌های مختلف به ویژه نماز جمعه، یادآور شد: نظام جمهوری اسلامی ‌متشکل از سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌های مختلف است؛ بنابراین پرداختن به کارآمدی نظام، عملکرد همه این بخش‌ها را نیز در بر می‌گیرد. استاندار فارس، شورای فرهنگ عمومی ‌را از شوراهای مهم و تعیین کننده دانست و اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید شخصاً در این جلسات حضور یابند.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از مباحثی که باید در سطح استان و شهرستان‌ها رقم بخورد در این شورا تعیین می‌شود، خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه مکلف به حضور در جلسات شورای فرهنگ عمومی ‌و پیشبرد تصمیمات این شورا به سمت عملیاتی شدن هستند.
 نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به شرایط کنونی کشور توجه به مقدورات و محدودیت‌های موجود را امری ضروری عنوان کرد و افزود: ائمه جمعه می‌توانند مردم را از این مقدورات آگاه کرده و مطالبات آنها را به سمت واقعیت‌های موجود هدایت کنند.
دکتر رحیمی ‌با بیان اینکه فعالیت گسترده نهاد نماز جمعه گسترش فرهنگ اسلامی ‌را در پی داشته و نمود عینی و ذهنی آن باید در جامعه قابل رؤیت و تحلیل باشد، اظهار کرد: باید با آسیب شناسی مشکلات و کاستی‌های احتمالی راه دستیابی به اهداف مطلوب را هموار کنیم.
وی همچنین استقبال مردم شیراز از نماز جمعه را به دلیل اعتقاد به این فریضه و وجود گرانقدر حضرت آیت الله دژکام به عنوان فردی آگاه، عادل، مطلع، خیرخواه و اخلاق مدار دانست.
 استاندار فارس با بیان اینکه استان با مشکلات متعددی از جمله کم‌آبی،  تلفات جاده ای و سایر بحران‌ها رو به رو است و در عین حال خدمات ارزنده‌ای را در دستور کار قرار داده، از برگزاری یک گردهمایی با حضور ائمه جمعه خبر داد و عنوان کرد: در این گردهمایی دستگاه‌های اجرایی استان به تشریح  محدودیت‌ها و مقدورات استان در حوزه‌های مختلف و همچنین برنامه‌هایی که در راستای خدمت رسانی بیشتر به مردم تدوین شده است، می‌پردازند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی