[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

دست دلالان گندم کوتاه شد ، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: در راستای حمایت از تولید و تحویل گندم توسط کشاورزان استان فارس، با توجه به اینکه مراکز خرید گندم تا ساعت ۷ شب فعال بودند و کشاورزان جهت حمل دچار مشکل می‌شدند، با برنامه‌ریزی شرکت غله تمامی ‌مراکز خرید و انبارهای وابسته تا ساعت ۱۱ شب فعال است و خرید را انجام می‌دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، یدالله رحمانی در جلسه کمیته خرید گندم بیان داشت: با توجه به اطلاع رسانی لازم به کشاورزان محترم استان و همچنین اطلاعات جمع آوری شده در هر شهرستان توسط سامانه پهنه بندی، کشاورزان محترم باید محصول خود را تحویل مراکز خرید گندم دولتی دهند.
وی در ادامه افزود: با توجه به احتمال قاچاق و احتکار گندم با برنامه‌ریزی انجام شده جهت جلوگیری از تخلفات تمامی ‌دلالان خرید گندم که وارد چرخه خرید شده اند شناسایی و مقدار خرید شده توسط آنها از طریق شرکت غله مطالبه و برخورد قانونی انجام می‌گیرد. همچنین توصیه ایشان این بود که افراد خارج از چرخه خرید گندم توسط شرکت غله وارد خرید گندم نشوند؛ چون با برخورد قانونی دستگاه‌های ذی‌ربط مواجه خواهند شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با توجه به تشکیل کارگروه شهرستانی خرید گندم اظهار داشت: برابر مقررات، گندم‌های برداشتی باید تحویل مراکز خرید اتحادیه شرکت‌های تعاونی روستایی یا شرکت غله گردد و در تمام شهرستان‌ها کمیته نظارت بر خرید گندم نیز با هدف نظارت و هماهنگی لازم جهت جمع آوری و ارسال گندم به سیلوهای دولتی به ریاست فرماندران تشکیل گردیده است.
یدالله رحمانی در خصوص ثبت اطلاعات انبارها در سامانه جامع انبارها توسط کشاورزان و انبارداران عنوان داشت: سازمان جهاد کشاورزی، اطلاع‌رسانی لازم جهت ثبت اطلاعات انبارهای گندم در سامانه جامع انبارها را انجام نماید و در صورت عدم ثبت در این سامانه، موجودی انبارها احتکار محسوب و برخورد قانونی انجام می‌شود.
رحمانی در ادامه با توجه به خرید گندم و گلزا و پرداخت مطالبات کشاورزان اظهار داشت: تاکنون 538 هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری که 93 درصد بهای آن پرداخت شده است و 25 هزار تن گلزا نیز خریداری و 100درصد بهای نیز پرداخت شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی