[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

نیمی ‌از خانه‌های خوزستان تعمیر شد، روزنامه شیراز نوین

منازل مناطق آسیب دیده سه شهر و 14 روستا در شوشتر با مشارکت ستاد معین بنیاد مسکن فارس در حال انجام است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه ستاد بازسازی بنیاد مسکن فارس به عنوان بنیاد معین استان خوزستان در این استان فعال است، گفت: در بیش از 50 درصد از واحد‌های آسیب دیده شهرستان شوشتر با مشارکت ستاد بازسازی بنیاد فارس، کار تعمیرات به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی ‌بنیاد مسکن فارس، مهندس عطاالله زمانی با تقدیر از تلاش شبانه روزی نیروهای جهادی و خدوم بنیاد مسکن فارس در استان خوزستان افزود: از مجموع یک هزار و 540 واحد مسکونی معرفی شده که نیازمند احداث مجدد یا تعمیرات اساسی بوده است، تاکنون برای 897 واحد عقد قرارداد شده تا بتوانند تسهیلات لازم را دریافت کنند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه این تعداد حدود 60 درصد از واحد‌های نیازمند احداث مجدد یا تعمیرات اساسی را تشکیل می‌دهد، افزود: مشارکت و همراهی مردم شهرستان شوشتر و ساکنان شهرهای گوریه و شعیبیه که بنیاد مسکن فارس مسئولیت بازسازی و تسهیلگری اعطای تسهیلات در این مناطق را بر عهده دارد، کم نظیر و مثال زدنی است.
مهندس زمانی اضافه کرد: کار آواربرداری در مناطق آسیب‌دیده سه شهر و 14 روستا در شهرستان شوشتر با مشارکت ستاد معین بنیاد مسکن فارس در حال انجام است و برای 304 واحد روستایی این شهرستان کار پیاده کردن پی و نقشه انجام شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس اضافه کرد: در 39 روستا و یک شهر در شهرستان شوشتر نیز عملیات بهسازی و بازسازی در مرحله آرموتوربندی است. همچنین کار پی سازی، شناژبندی و کرسی بندی نیز در یک شهر و 24 روستا انجام شده است.
زمانی ادامه داد: با مشارکت ستاد معین بنیاد مسکن فارس به عنوان بنیاد معین استان خوزستان، برای  293 واحد روستایی و 761 واحد شهری استان خوزستان کار تعمیرات واحد‌های آسیب دیده آغاز و این عملیات در 180 واحد روستایی  و 347 واحد مسکونی شهری به پایان رسید.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس همچنین با تقدیر از مشارکت بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات به واحد‌های آسیب دیده شهرستان شوشتر افزود: 2 هزار و 554 واحد مسکونی در این شهرستان برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده، برای یک هزار و 121 واحد قرار داد تسهیلات منعقد گردیده و 437 واحد روستایی و 28 واحد شهری تسهیلات را دریافت کرده‌اند. همچنین برای یک هزار و 721 واحد روستایی و 696 واحد شهری وام بلاعوض درخواست شده است.
بنیاد مسکن استان فارس به عنوان ستاد معین بازسازی استان خوزستان کار ارزیابی و برآورد خسارت‌ها و همچنین مساعدت در بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل فروردین ماه امسال را در شهرهای گوریه و شعیبیه شهرستان شوشتر در استان خوزستان به عهده دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی