[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۳
  • دوره جدید

حضور دانشگاه شیراز در فهرست دانشگاه‌های برتر دنیا ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی ‌دانشگاه شیراز اعلام کرد که نظام رتبه‌بندی شانگهای در رتبه‌بندی موضوعی سال ۲۰۱۹ خود، دانشگاه شیراز را جزو فهرست دانشگاه‌های برتر جهان قرار داده است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، جواد تشخوریان یکشنبه 23 تیرماه به خبرنگاران گفت: براساس نظام رتبه‌بندی شانگهای، دانشگاه شیراز در 2 رشته‌ «مهندسی متالورژی» و «منابع آب» در جمع ۲۰۰ دانشگاه برتر حضور دارد.
وی افزود: در رشته‌های «علوم دامپزشکی» و «علوم و فناوری غذایی» هم این دانشگاه توانسته است در کنار ۳۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گیرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه شیراز خاطرنشان کرد: در رشته «مهندسی مکانیک»، این دانشگاه جزو ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیاست و در رشته‌های «مهندسی برق و الکترونیک»، «مهندسی شیمی» و «علوم و مهندسی انرژی» هم در جمع ۵۰۰ دانشگاه برتر حضور دارد.
به گزارش ایسنا، نظام رتبه‌بندی شانگهای یکی از معتبرترین رتبه‌بندی‌های جهانی است که نتایج آن توسط دانشگاه شانگهای ژیائوتنگ چین منتشر می شود.
این رتبه بندی در قالب یک پروژه بزرگ در کشـور چین برای اولین بار در ژوئـن سال ۲۰۰۳ میلادی توسط دانشگاه شانگهای منتشر شد و به صورت سالانه روزآمد می شود.
نظام رتبه‌بندی شانگهای در سال ۲۰۱۹ میلادی برای سومین سال، رتبه بندی موضوعی دانشگاه‌های برتر دنیا را منتشر کرد و ۳۲ دانشگاه از ایران در فهرست دانشگاه‌های برتر دنیا قرار گرفتند. رتبه بندی موضوعی شانگهای در سال ۲۰۱۹ در۵۴ رشته در قالب ۵ حوزه کلی شامل حوزه مهندسی (۲۲ رشته)، حوزه علوم پایه (۸ رشته)، حوزه علوم زیستی (۴ رشته)، حوزه علوم پزشکی(۶ رشته) و حوزه علوم اجتماعی(۱۴ رشته) صورت گرفته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی