[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

هدف تولید ارزآوری باشد ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه نرخ بیکاری استان در بهار پارسال ۸.۹ درصد بوده که این میزان در بهار سال ۹۸ به هفت درصد رسیده است، گفت: این آمار نشان دهنده آن است که فعالیت‌های صورت گرفته برای کاهش نرخ بیکاری مثبت بوده و براساس گزارش مرکز آمار، استان فارس دومین استان کشور از لحاظ این شاخص است.
عنایت الله رحیمی ‌یکشنبه در حاشیه افتتاح یک کارخانه در شهرک صنعتی شیراز در جمع خبرنگاران با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۳۹۸ از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال رونق تولید، افزود: رسیدگی به مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و تشویق آنها جهت ادامه فعالیت و رفع مشکلات آنان در دستور کار استانداری فارس قرار دارد.
وی با اشاره به بازدید خود از این واحد فرآوری محصولات کشاورزی اظهار داشت: این واحد، تکمیل کننده زنجیره تولید به خصوص محصولات کشاورزی از جمله سبزیجات است. این تولید با سرمایه‌گذاری حدود ۹ میلیارد تومان صورت گرفته که نیمی ‌از این سرمایه، از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی است و ۱۳۰ نفر را مشغول به کار کرده است.
استاندار فارس ادامه داد: چنین واحدهایی باید مورد توجه قرار گیرند، چون تولیدات ما را به سمت و سوی بهینه کردن پیش می‌برند و از سودآوری خوبی نیز برخوردار است. بازار این تولیدات در داخل و خارج فراهم است و ارزآوری نیز دارد.
رحیمی ‌افزود: امیدوارم با شنیدن مسائل و مشکلاتی که صنعتگران دارند بتوانیم در کارگروه‌های رفع موانع تولید و جذب سرمایه‌گذاری حرکت رو به جلو و مثبتی برای استان داشته باشیم.
استاندار فارس در ادامه درباره بازگشایی واحدهای تعطیل شده در استان گفت: در این زمینه گزارش مفصلی ارائه خواهیم کرد. سیاست کلی بر این بوده که کارخانه‌هایی که در حال تولید هستند به ظرفیت‌های اسمی ‌دست یابند، آن‌هایی که نیمه تعطیل هستند مجدداً به تولید برگردند و آن‌هایی که تعطیل شدند یا توسط بانک‌ها تملک شدند مجدداً به سرمایه‌گذاران تحویل داده شود و بتوانند کارشان را ادامه دهند و کسانی که تمایل به سرمایه‌گذاری دارند تشویق شوند و تسهیلات لازم در اختیار آنها قرار داده شود. رحیمی ‌افزود: امیدواریم با تلاش بخش خصوصی و مساعدت دستگاه‌های اجرایی استان، شاهد رونق هرچه بیشتر تولید در استان باشیم. کارخانه گل پونه انواع فرآورده‌های خشک، منجمد و سرخ شده سبزیجات و صیفی جات، چاشنی سالاد، انواع غذاهای آماده و نیمه آماده، بسته بندی چاشنی و ادویه‌ها، بسته بندی انواع دمنوش‌های گیاهی و میوه‌ای، بسته بندی سبزیجات را تولید و عرضه می‌کند.
این کارخانه در زمینی به مساحت سه هزار و ۸۱۰ مترمربع و زیربنای سه هزار و ۶۷۴ مترمربع با اعتباری افزون بر ۹ میلیارد تومان ساخته شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی