[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

شیراز میزبان آوردگاه ارگ شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: نخستین جشنواره ورزشی «آوردگاه ارگ» در محدوده مجموعه ارگ کریمخان زند شیراز برگزار شد.
به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، ابراهیم گشتاسبی‌راد اظهار کرد: شرکت کنندگان در این جشنواره در رشته‌های تکواندو، جودو، پارکور، ژیمناستیک و شمشیربازی به رقابت پرداختند.
وی از اجرای طرح استعدادیابی در این جشنواره خبر داد و تأکید کرد: همگانی کردن این رشته‌های ورزشی مبنای برگزاری نخستین جشنواره و مسابقه ورزشی آوردگاه ارگ است که برای برگزاری مستمر آن در سال‌های آتی برنامه‌ریزی خواهد شد.
معاون فرهنگی شهردار شیراز دلیل برگزاری این جشنواره در فضای باز کنار ارگ کریمخان را معرفی هر چه بیشتر این مکان تاریخی و دیگر اماکن تاریخی دانست و افزود: با برگزاری رویدادهای فرهنگی و ورزشی و هنری در کنار اماکن تاریخی می‌توان گردشگران داخلی و خارجی بیشتری را جذب کرد.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه در هفته بزرگذاشت شیراز (اردیبهشت۹۸) جشنواره کشتی در فضای باز گذر ارگ ویژه نوجوانان برگزار شد، بیان کرد: با توجه به استقبال بی‌نظیر جوانان و نوجوانان از آن برنامه، جشنواره آوردگاه ارگ در تیرماه جاری  طی سه شب در ایام مبارک دهه کرامت اجرا شد که نه تنها مورد استقبال جوانان و نوجوانان، بلکه مورد استقبال شهروندان و گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفت.
جمشید رضایی، معاون فرهنگی، هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، درباره جزئیات این جشنواره گفت: روز چهارشنبه ۱۹ تیر تکواندوکاران، روز پنجشنبه ۲۰ تیر جودوکاران و ورزشکاران رشته پارکور و روز جمعه ۲۱ تیر هم ژیمناستیک‌کاران و شمشیربازان و ورزشکاران رشته اسپوکس از ساعت ۱۸ تا ۲۳ به رقابت پرداختند و در میان انبوه جمعیت علاقه‌مند به این رشته‌های ورزشی هنرنمایی کردند.
وی با بیان اینکه از تمام رؤسای فدراسیون‌های رشته‌های ورزشی که در این جشنواره حضور داشتند و همچنین قهرمانان و ملی‌پوشان این رشته‌ها برای حضور در جشنواره دعوت شدند، خاطرنشان کرد: از پیشکسوتان رشته‌های ورزشی حاضر در جشنواره و قهرمانان مطرح این رشته‌ها در سطح جهان و آسیا از جمله سعیدرضا کیخا کاپیتان تیم ملی ژیمناستیک، رضایی عضو هیئت رئیسه فدراسیون تکواندو، آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو و قهرمان جهان و همچنین سعید ملایی دارای رنگکیک جودو جهان تجلیل شد.
معاون فرهنگی، هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز بیان کرد: هدف از برگزاری جشنواره آوردگاه ارگ در فضای کنار ارگ کریمخان، خارج کردن ورزش از فضاهای بسته و سرپوشیده و اجرای ورزش‌های مختلف در کنار مردم است تا شهروندان به ورزش ترغیب و ورزشکاران با ارائه هنرهای خود و فراهم شدن زمینه‌ای برای دیده شدن، به ادامه ورزش تشویق شوند.
رضایی عنوان کرد: هر شب بیش از3هزار نفر بازدید کننده از این جشنواره دیدن کردند و از برنامه‌های شاد و مفرح همراه با موسیقی بهره‌مند شدند.
وی از همکاری و مشارکت تمام ارگان‌ها، نهادها، سازمان‌ها و... که همراه شهرداری شیراز در اجرای باشکوه این برنامه بودند، قدردانی نمود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی