[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

چارچوب بافت تاریخی باید در بهسازی مناطق فرسوده حفظ شود، روزنامه شیراز نوین

عضو شورای شهر شیراز:
چارچوب بافت تاریخی باید در بهسازی مناطق فرسوده حفظ شود

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی ‌شهر شیراز گفت: در بهسازی و مرمت بافت فرسوده باید چارچوب بافت تاریخی حفظ شود. به گزارش روابط عمومی ‌و امور بین‌الملل شورای اسلامی ‌شهر شیراز، نوذر امامی گفت: لایحه‌ انتشار اوراق مالی اسلامی (اوراق مشارکت) به منظور بازآفرینی بافت فرسوده اطراف حرم حضرت احمدبن‌موسی(ع) در کمیسیون مشترک شهرسازی و برنامه و بودجه بررسی شد.
وی با اشاره به پرداخت ۵۰ درصد اصل و سود این اوراق توسط دولت، ابراز امیدواری کرد که امسال این اوراق منتشر شود.
امامی با اشاره به پروژه‌های بافت تاریخی شهر افزود: در راستای اجرای این لایحه، پروژه‌ها با هدف تسهیل در دسترسی به حرم اولویت‌بندی می‌شوند. عضو شورای اسلامی ‌شهر شیراز با بیان اینکه هدف از انتشار اوراق مشارکت، ارتقای شرایط زندگی مردم است، افزود: در این جلسه مجموعه‌ شهرداری اولویت‌بندی پروژه‌ها را ارائه کرد. امامی، پروژه‌های گذر ذغالی‌ها، مجموعه زندیه، خانه‌های تاریخی اطراف حرم، احیای گذرهای تاریخی، آرام‌سازی ترافیک در چهار گذر احمدی، حسینی، آستانه و ۹ دی، احیای بازار وکیل شمالی، اجرای مرمت خانه تاریخی رجبعلی هوایی، احیای‌ کاروانسراهای روغنی، احمدی و گمرک را از جمله پروژه‌های احیا و بازسازی بافت تاریخی برشمرد.
وی بر حفظ چارچوب بافت قدیمی ‌تأکید کرد و تصریح کرد: در اولویت‌بندی پروژه‌ها باید به بهسازی شریان مناطق فرسوده و احیا و مرمت بافت تاریخی نیز توجه شود.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی ‌شهر شیراز گفت: وضعیت مجریان ساختمان نیز در این کمیسیون بررسی شد. وی افزود: مقرر شد نتیجه حاصل از بررسی و ارزیابی جامع این موضوع در جلسه هم‌اندیشی و کارگروه استانداری به کمیسیون ارائه شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی