[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۱
  • دوره جدید

سالن مطالعه و نمایش در بلوار یاوران شرقی کلنگ‌زنی شد، روزنامه شیراز نوین

به همت شهرداری شیراز، کلنگ ساختمان سالن مطالعه و نمایش در بلوار یاوران شرقی واقع در محدوده شهرداری منطقه 9 با حضور شهردار شیراز، تنی چند از اعضای شورای شهر و جمعی از مدیران شهری به زمین زده شد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در این مراسم گفت: یکی از شاخص‌های اصلی توسعه فرهنگی، سنجش میزان مطالعه است و امیدوارم ساخت این پروژه مشوق مناسبی برای ارتقای میزان مطالعه و سطح آگاهی شهروندان باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حسین آرگیو با بیان اینکه در این دوره از مدیریت شهری بیشترین حجم پروژه‌های فرهنگی در حال اجراست، اضافه کرد: در سال 98 براساس رویکرد انسان‌محوری نگاه معاونت فنی تکمیل و بهره برداری از پروژه‌های فرهنگی همچون سینمای جوان واقع در فلکه کوزه گری، فرهنگسرای فرزانگان و حکمت و آغاز پروژه‌های جدید همچون سالن مطالعه و نمایش در بلوار یاوران شرقی است.
وی ضمن اشاره به اجرای6 پروژه ورزشی در سطح شهر شیراز خاطرنشان کرد: در سال 99 براساس برنامه ریزی‌های انجام شده پروژه‌های کلان و تأثیرگذاری را کلنگ زنی خواهیم کرد.
احمد تنوری، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز در آیین کلنگ زنی سالن مطالعه و نمایش گفت: ایجاد قرائت‌خانه کار ارزشمندی است که شهرداری شیراز آغاز کرده؛ چون در سال‌های گذشته در این زمینه کاستی‌هایی وجود داشته است.
تنوری با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری افزود: بر اساس این بیانیه، همه نهادهای عمومی، ‌دولتی و غیردولتی همچون شهرداری شیراز و جریان‌های فکری و فرهنگی باید در مسیر تحقق توصیه‌های این بیانیه قدم بگذارند.
لیلا دودمان عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی‌ شهر شیراز نیز در این آیین گفت: از شهردار شیراز به خاطر کلنگ‌زنی پروژه فرهنگی سالن مطالعه و نمایش که در راستای شعار انسان‌محوری و توجه ویژه به فرهنگ است، تشکر می‌کنم.
دودمان خاطرنشان کرد: محدوده منطقه 9 بیشترین تعداد دانش‌آموزان را در سطح شهر داراست و این سالن مطالعه می‌تواند مورد استفاده دانش‌آموزان، کنکوری‌ها، دانشجویان و سایر شهروندان قرار بگیرد.
این سالن مطالعه و نمایش با زیربنایی به مساحت 1600 مترمربع شامل سالن مطالعه چندمنظوره و سالن نمایش 150 نفری است که در راستای افزایش سرانه آموزشی و فرهنگی شهرک والفجر، احدآباد، امام حسین(ع)، بهاران و فرزانگان در بلوار یاوردان شرقی احداث می‌شود. احداث این پروژه گامی ‌مؤثر در جهت ارتقای کمی ‌و کیفی مناطق کمتربرخوردار شهری است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی