[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

به عنوان متولی ورزش از دستاوردهای دولت دفاع می‌کنم، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در نشست مجمع عمومی ‌و سالیانه هیئت ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی استان، گفت: تاکنون ١۴ پروژه زورخانه‌ای در سطح استان فارس احداث یا در حال ساخت است. 
به گزارش روابط عمومی‌ و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، حیدرعلی کامیاب در این جلسه با اعتقاد به اینکه هیئت ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی استان فارس یکی از هیئت‌های فعال، پویا و صاحب عنوان در سطح کشور است‌، اظهار کرد: تاکنون ١۴ پروژه زورخانه‌ای در سطح استان فارس احداث شده یا در حال احداث است و چندین پروژه دیگر در هفته دولت و دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد و عملیات اجرایی زورخانه‌های صفاشهر و زاهدشهر نیز در حال انجام است. همچنین اخیراً کلنگ احداث بزرگترین زورخانه بزرگ و بین‌المللی شیراز هم به زمین زده شده است.
کامیاب افزود: اداره کل ورزش و جوانان استان فارس سعی کرده است علاوه بر اعتباراتی که در اختیار هیئت ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی قرار می‌دهد، حمایت‌هایی نیز در زمینه تجهیز سالن‌های زورخانه‌ای انجام دهد و هر سال اعتبارات قابل توجهی هم برای تهیه تجهیزات زورخانه‌ها خریداری می‌کنیم و مبالغ دیگری را نیز در اختیار برخی از هئت‌های شهرستان‌ها قرار می‌دهیم.
وی خاطرنشان کرد: ما تعامل بسیار خوبی با آموزش و پرورش داریم و ارتباط با دستگاه تعلیم و تربیت استان، باعث شده جنب و جوش خوبی بین دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی در عرصه ورزشی ایجاد شود. همچنین راه‌اندازی مدرسه پهلوانی و زورخانه‌ای کشور در شهر شیراز هم نشان می‌دهد که می‌توانیم فعالیت‌هایمان را در این زمینه گسترش دهیم و به ترویج این رشته ورزشی که ریشه در آیین و مذهب کشورمان دارد، بپردازیم و از ظرفیت آموزش و پرورش در زمینه استعدادیابی بهره ببریم که امیدواریم این رشته روز به روز رونق بیشتری پیدا کند.
کامیاب با بیان اینکه در این دولت و در حوزه ورزش اقدامات بسیار بزرگ در بخش زیرساخت‌ها صورت گرفته است و یک و نیم میلیون متر مربع فضای ورزشی در این مدت به فضاهای استان افزوده شده است، عنوان کرد: افتتاح ورزشگاه بزرگ پارس بعد از ۲۲ سال، ساخت خانه کشتی، بازسازی مجموعه شهید دستغیب شیراز، افتتاح مجموعه سوارکاری شیراز، افتتاح سالن بزرگ محبی گراش، افتتاح سالن بزرگ و شش هزار نفری شیراز در هفته دولت امسال و ده پروژه عمرانی دیگر، از جمله این اقدامات بوده است. همچنین ما نگاه ویژه‌ای به توسعه ورزش‌های همگانی داشته‌ایم و در طول سال چندین بار به شهرستان‌ها مراجعه می‌کنیم و مشکلات ورزشی شهرستان‌ها را از نزدیک بررسی می‌کنیم.
وی اضافه کرد: من به عنوان متولی ورزش از دستاوردهای دولت دفاع می‌کنم؛ چرا که در سال‌های اخیر شاهد اقدامات چشمگیری در بحث توسعه زیرساخت‌ها بوده‌ایم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی