[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

مذاکره با بانک‌ها برای تسهیلات بیشتر، روزنامه شیراز نوین

چهارمین جلسه شورای فنی استان به ریاست دکتر رضایی، معاون عمرانی استاندار فارس و با حضور مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی بر گزار شد.
دکتر محمود رضایی با اشاره به جایگاه متعالی شورای فنی استان در مدیریت پروژه‌های عمرانی ایجاد شرایط بهتر جهت پیمانکاران و رفع موانع موجود در اجرای پروژه‌های عمرانی را از اهداف این شورا بر شمرد.
وی یکی از راهکارهای حمایت از پیمانکاران را اعطای تسهیلات با وثیقه اسناد خزانه برشمرد که توانسته با همکاری بانک‌ها این روش موفقیت‌آمیز باشد.
 وی استقبال پیمانکاران از روش دریافت تسهیلات با ضمانت اسناد خزانه را عالی توصیف کرد و از مذاکرات مقامات استان با مدیریت بانکی کشور در خصوص افزایش اعتبارات با نظر مساعد نظام بانکی خبر داد.
دکتر رضایی بررسی فنی مطالبات قانونی و شکایت پیمانکاران ازکارفرمایان را منوط به وجود دانش فنی در مراجع قانونی دانست که بتواند مشکلات حقوقی کارفرمایان دولتی و پیمانکاران را به خوبی رفع نماید و بررسی راهکارهای تشکیل شعبه تخصصی در مراجع قضایی را از مصوبات چهارمین جلسه این شورا ذکر نمود.
  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس مشکلات مالی سد راه پروژه‌های عمرانی را دلیلی برای کاهش کیفیت و عدم نظارت صحیح و اجرای استاندارد پروژه‌ها ندانست و از بازدید‌های مکرر  توسط ناظران فنی دستگاه‌های اجرایی و شورای فنی و برخورد قاطع با پیمانکاران و دستگاه‌های متخلف خبر داد و اغماض در این امر را تضییع حقوق مردم و موجب هدررفت سرمایه‌گذاری‌های عمرانی و اعتماد هم‌وطنان به دولت خدمتگزار برشمرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی