[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

دستگاه‌های اجرایی از توان جهاد دانشگاهی استفاده کنند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، عبدالرضا قاسم‌پور در بازدید از جهاد دانشگاهی فارس با رئیس، مدیران و شورای علمی ‌این سازمان دیدار و گفتگو کرد. 
قاسم‌پور با اشاره به نزدیک بودن ۱۶ مرداد، سالروز تأسیس و تشکیل جهاد دانشگاهی به دستور حضرت امام خمینی(ره)، ضمن گرامی‌داشت این روز، افزود: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد پژوهشی و علمی ‌تأسیس شد تا بتواند در حوزه‌های مختلف علمی ‌و کارشناسی و با برنامه برای توسعه کشور کار کند.
وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، پژوهش، ایجاد اشتغال، علوم انسانی، پزشکی، ژنتیک، فنی و مهندسی، فناوری‌های نو در گیاهان دارویی و... فعالیت می‌کند، عنوان کرد: با توجه به اهمیت علم و دانش و اینکه امروزه علم منشأ قدرت و اقتدار است،  جهاد دانشگاهی نیز می‌کوشد در این راستا پرچم‌دار توسعه فرهنگی و علمی‌ باشد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با اشاره به فعالیت  خبرگزاری‌های ایسنا، ایکنا و ایسپا و پژوهشکده رویان در مجموعه جهاد دانشگاهی، فعالیت‌های مذکور را نشان دهنده توان و ظرفیت این نهاد دانست. قاسم پور ایجاد اقتصاد دانش بنیان را از اولویت‌های مهم استان در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برشمرد و تأکید کرد: توجه به سرمایه‌های درونی کشور و بهره مندی از محققان، پژوهشگران و اساتید زمینه‌ساز رونق تولید و افزایش رفاه و همچنین تحول در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، معدنی و خدماتی خواهد شد. وی با اشاره به ظرفیت‌های مختلف استان از جمله وجود مراکز علمی ‌و دانشگاهی و توانمندی‌های پزشکی در شیراز، اظهار کرد: توجه به پژوهش و فناوری و تشویق برای ایجاد شرکت‌های دانش بنیان و حمایت دستگاه‌های دولتی از این شرکت‌ها سبب ممانعت از مهاجرت نخبگان یا همان فرار مغزها می‌شود.
 معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: انتظار می‌رود جهاد دانشگاهی نقش مؤثری در توسعه استان ایفا کند و در سیاست‌گذاری‌ها و تصمیمات اثرگذار بوده و به تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و رونق تولید کمک کند.
قاسم پور با تأکید بر اهمیت تقویت ارتباط و تعامل جهاد دانشگاهی با دستگاه‌ها و ادارات، عنوان کرد: دستگاه‌ها باید از توانمندی‌های جهاد دانشگاهی در زمینه مباحث آموزشی، پژوهشی و رفع مشکلات استان از جمله پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، توسعه صنعت گردشگری، کشاورزی، کمبود آب و... استفاده کنند.
 وی از دست اندرکاران جهاد دانشگاهی استان خواست بر اساس اختیارات خود، حوزه فعالیت خود را گسترش داده و شعب شهرستانی را با کمک فرمانداران و مدیران افزایش دهند.
قاسم پور با اشاره به اینکه اولویت استاندار فارس توجه به اقتصاد و عمران است، خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی می‌تواند با ارائه طرح‌های مناسب زمینه جذب اعتبارات برای سرمایه گذاری را فراهم کند.
وی همچنین به‌ بعضی از اقدامات جهاد دانشگاهی در استان از جمله موضوع تولید اسانس گل محمدی در داراب اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد پتانسیل سایر شهرستان‌ها نیز مورد توجه این نهاد قرار گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی