[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

آماده ایجاد رشته تعمیر تجهیزات پزشکی هستیم، روزنامه شیراز نوین

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان فارس، از دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حمید مقامی ‌پس از ورود به دانشکده شهید باهنر شیراز در جمع کارکنان این دانشگاه حضور یافته و به مناسبت دهه کرامت و میلاد امام رضا(ع) به سخنرانی پرداخت.
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان فارس سپس در جلسه ای با حضور رئیس، معاون دانشجویی فرهنگی و کارشناسان فرهنگی و مشاوره دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس حضور یافت و در زمینه‌های مختلف از جمله اجرای طرح بینش مطهر و مشاوره بحث و تبادل نظر کردند. در این نشست، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس با قدردانی از حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مقامی ‌رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان فارس در دانشکده شهید باهنر اظهار داشت: یکی از مطالبات اصلی دانشگاه فنی و حرفه ای فارس فعال کردن دفتر نهاد نمایندگی رهبری در این دانشگاه است.
دکتر محمدجامعی با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس دارای 14 دانشکده است، بیان کرد: ایجاد دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در این دانشگاه می‌تواند نقش مؤثر و تأثیرگذاری در پیشبرد اهداف دانشگاه فنی و حرفه ای فارس به ویژه در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی داشته باشد.
جامعی به معرفی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس پرداخت و گفت: 60 تا 70 درصد دروس این دانشگاه به صورت عملی در کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها به دانشجو آموخته می‌شود.
وی افزود: دانش آموختگان دانشگاه فنی و حرفه ای مهندسان آچار به دست هستند که همواره مورد استقبال صنعت قرار می‌گیرند و به عنوان نیروی کارآمد جذب بازار می‌شوند.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس بیان کرد: در این دانشگاه دانش آموختگانی تربیت می‌شوند که دارای مهارت‌های عملی هستند و حتی برخی از آنان در زمان دانشجویی وارد بازار کار می‌شوند.
 جامعی خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در دانشگاه فنی و حرفه ای متأسفانه این دانشگاه مغفول مانده و بسیاری این دانشگاه را که در واقع بازوی مهارتی نظام آموزش عالی است نمی‌شناسند که باید بیش از پیش برای معرفی آن تلاش کرد.
رئیس دانشکده شهید باهنر شیراز همچنین به رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان فارس و مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز پیشنهاد داد: جلسه مشترک شورای معاونان دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس برگزار شود تا در این نشست ظرفیت‌های دانشگاه فنی و حرفه ای برای همکاری بیشتر با دانشگاه علوم پزشکی فارس به ویژه در زمینه تعمیر تجهیزات پزشکی معرفی شود.
دکترجامعی بیان کرد: در صورت تجهیز کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های مورد نیاز، این دانشکده می‌تواند رشته تعمیر تجهیزات پزشکی که بسیار مورد نیاز بیمارستان‌های استان است را راه اندازی و اقدام به جذب دانشجو کند.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس افزود: این دانشگاه و دانشگاه علوم پزشکی به جهت آموزش‌های مهارتی که به دانشجویان ارائه می‌شود دارای نقاط مشترک زیادی هستند که می‌توانیم تعامل بیشتری در راستای تحقق بهتر اهداف و برنامه‌ها داشته باشیم.
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان فارس نیز در این جلسه ضمن تمجید آموزش‌های مهارتی اظهار داشت: دفتر نهاد رهبری آماده هرگونه همکاری با دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس در اجرای برنامه‌های مختلف است.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حمید مقامی ‌در مورد ایجاد دفتر نهاد رهبری در دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس افزود: این موضوع دنبال می‌شود و امیدواریم بتوانیم در گام نخست نیز یک رابط بین دفتر نهاد رهبری و این دانشگاه داشته باشیم.
وی همچنین با تأکید بر ادامه آموزش‌های بینش مطهر گفت: پیشنهاد این است چند جلسه از دروس آموزش به بینش مطهر اختصاص داده شود تا دانشجویان بیشتری از مطالب آن بهره مند شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی