[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۹
  • دوره جدید

دولت بدهکار کارگران است ، روزنامه شیراز نوین

راستگو: دولت نه تنها کمکی به کارگران نمی‌کند بلکه بدهی چند هزار میلیارد تومانی به تأمین اجتماعی دارد.
به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل تأمین اجتماعی استان فارس، علی راستگو دبیر اجرایی خانه کارگر استان فارس در نشست کارگران با مدیران تأمین اجتماعی فارس گفت: کارگران هیچ هزینه ای بر دوش دولت ندارند. وی افزود: هر ماه قبل از این که حقوق کارگران به حسابشان واریز شود مالیات آن کسر می‌گردد. این قشر هیچ سهمی ‌هم از پول نفت ندارند و جالب است که در این وضعیت دولت نه تنها کمکی به کارگران نمی‌کند، بلکه در دولت‌های مختلف از سرمایه این صندوق برداشت کرده و هم اکنون دولت بدهی چند هزار میلیارد تومانی به تأمین اجتماعی دارد.
راستگو با تأکید بر این که طبق عرف و شرع و قانون، سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان بین النسلی است، ادامه داد: هرگونه برداشت از سرمایه‌های این سازمان بدون جلب رضایت صاحبان سرمایه، به نوعی حق الناس است.
مهرزاد مویدی، رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی ‌کار استان فارس نیز طی سخنانی گفت: تأمین اجتماعی متعلق به کارگران و کارفرمایان است و تمام سرمایه‌های آن متعلق به همین دو قشر است. این در حالی است که تعداد نمایندگان کارگری و کارفرمایی بسیار اندک است و کمترین نقش را در تصمیم گیری‌ها دارند. وی با تأکید بر لزوم استقلال سازمان تأمین اجتماعی گفت: در هیئت امنای تأمین اجتماعی باید تعداد نمایندگان کارگر و کارفرما حضور داشته باشند و نه اینکه تنها شاهد حضور وزرا و نمایندگانی از دولت باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی