[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

ساماندهی تفرجگاه محمدحنفیه سوریان بوانات آغاز شد، روزنامه شیراز نوین

مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان بوانات گفت: عملیات اجرایی ساماندهی و محوطه سازی تفرجگاه محمد حنفیه سوریان بوانات آغاز شده است.
به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، حسین پور اسد با اعلام این خبر افزود: با پیگیری‌های اداره کل میراث فرهنگی فارس و حمایت فرماندارشهرستان، مبلغ 1600میلیون ریال از محل اعتبارات 3 درصد نفت وگازسال 97 «قانون متوازن و تحرک بخشی که به صورت اسناد خزانه اسلامی است» به منظور سکوسازی، ساماندهی و ایجاد پلکان دسترسی به سکوهای بخش پایین محل استراحت گردشگران تفرجگاه محمدحنفیه تخصیص یافت و عملیات اجرایی این طرح از 25 تیرماه جاری شروع شده است.
وی اضافه کرد: همچنین از محل اعتبارات 3 درصد نفت و گاز سال 98  مبلغ 1000 میلیون ریال و از محل اعتبارات تملک دارایی سال جاری استان نیز مبلغ 1160میلیون ریال، جهت توسعه زیرساخت‌های گردشگری، مرمت بناهای تاریخی و ترویج و آموزش رشته‌های صنایع دستی شهرستان مصوب شده است.
گفتنی است تفرجگاه محمد حنفیه با درختان کهنسال و چشمه سارهای روان یکی از مناطق مهم گردشگری استان فارس در شهرستان بوانات به شمار می‌آید که در ارتفاعات این شهرستان قرار گرفته است. شهرستان بوانات در شمال شرقی استان فارس و در220 کیلومتری شهر شیراز واقع شده است. مسجد جامع سوریان، چشمه پیرکدوئیه، چشمه علی، غارکان گوهر، دره باغ، منطقه توت سیاه، پل آجری سوریان (دوره صفویه) از جمله آثار مذهبی، تاریخی و طبیعی این شهرستان به شمار می‌آیند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی