[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۸
  • دوره جدید

آماده حضور در بازار جهانی باشیم، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون کارآفرینی کسب و کارهای نوین و دانش‌بنیان:
آماده حضور در بازار جهانی باشیم

ماهرانی: صنعت با کسب و کارهای نوین ارتباط بیشتری داشته باشد

به گزارش روابط عمومی ‌اتاق بازرگانی فارس، دکتر ماهرانی رئیس کمیسیون کارآفرینی کسب و کارهای نوین و دانش بنیان در نشست با کارشناسان و فعالان این حوزه که در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد، بیان کرد: امروز شرکت‌هایی موفق هستند که ایده‌های نو و نوین داشته باشند و همین شرکت‌ها با وجود تحریم رو به رشد هستند. 
وی با بیان اینکه هدف ما این است که ایده‌های نو را در استان فارس بیابیم و به آن اهداف و مدنظر در جامعه جهانی برسانیم، گفت: ایران در چند سال آینده عضو سازمان تجارت جهانی می‌شود و اگر تحریم‌ها لغو و ایران عضو این سازمان شود، تمام شرکت‌های خارجی به سمت ایران خواهند آمد و آن روز ما باید با ایده‌ها و فکرهای جدید و آماده کردن زیرساخت‌ها آنها را به سرمایه گذاری در ایران جذب کنیم.
رئیس کمیسیون کارآفرینی اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه مشکلات استان فارس با برنامه‌ریزی قابل حل است، عنوان کرد: مشکلات خارج از استان نیز باید بررسی شود و در این کمیسیون اطلاعاتی آماده و برای ارائه در جلسه شورای گفتگو عرضه کنیم. وی با بیان اینکه ما این آمادگی را داریم با برنامه‌ها و ایده‌های جدید ارتباط بین شرکت‌های دانش بنیان و نوپا با صنعت را بر قرار کنیم، افزود: ما می‌توانیم  واحدهای آرندی شرکت‌ها را راه بیندازیم تا  مذاکراتی انجام شود و به نتیجه مطلوب برسد. 
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مهم اتاق بازرگانی در این دوره  بهبود فضای کسب و کار استان است، گفت: استان فارس در حال حاضر رتبه 5 کشور را دارد که جایگاه بسیار خوبی است؛ اما باید این را ارتقا دهیم. وی با اشاره به رتبه کسب و کار ایران اظهار داشت: رتبه ایران در فضای کسب و کار 128 است؛ در صورتی که رتبه امارات 11 و رتبه عمان 78 است. باید با برنامه‌ریزی‌های جدید رتبه کشورمان را ارتقا دهیم. ماهرانی افزود: در آینده در این کمیسیون با برقراری ارتباط بین شرکت‌های دانش‌بنیان و کسب و کارهای نوین، ارائه شیوه‌های بازاریابی، گسترش فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و کسب و کارهای نوین در بازار، ایجاد واحد مشاوره برای شرکت‌های دانش‌بنیان و کسب و کارهای نوین، اعزام و پذیرش هیئت‌های تجاری در زمینه کسب و کارهای نوین و شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه اصلاح زیرساخت‌های لازم و حمایت موردنیاز از شرکت‌های دانش‌بنیان و کسب و کارهای نوین گام برخواهیم داشت.
در پایان این نشست اساتید دانشگاه و فعالان در این بخش نکته نظارات و راهکارهای خود را ارائه کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی