[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۹
  • دوره جدید

شکار انسان در جاده‌های فارس، روزنامه شیراز نوین

سرهنگ دهقان: شهرک‌ها در کمربندی رینگ شهری ایجاد کرده‌اند
شکار انسان در جاده‌های فارس
رئیس‌پلیس راه شمال فارس:
 ٨ درصد تصادفات جاده‌ای فارس در کمربندی شیراز رخ داده است

 محمد شبیری-گروه خبر
 رئیس پلیس راه شمال فارس با اعلام اینکه براساس آمارها حدود ٨ درصد از تصادفات جاده‌ای استان فارس در کمربندی شیراز گزارش شده است، گفت: با توجه به اینکه متولی مشخصی در ایمن‌سازی کمربندی شیراز وجود ندارد، هم اینک وجود شهرک‌ها در کمربندی‌های این مناطق به یک رینگ شهری تبدیل و موجب بروز مشکلات عدیده‌ای شده است.
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، سرهنگ عبدالهاشم دهقانی در نشست خبری خود اظهار داشت: با توجه به اینکه طبق آمارها فارس رتبه اول در بحث حوادث ترافیکی را دارد، باید بدانیم با اعمال سایر آیتم‌های ترافیکی فارس در بحث تصادفات رتبه ١٤ کشور را دارد که 8 درصد تصادفات جاده ای فارس در کمربندی شیراز گزارش شده است. وی ادامه داد: طبق آمار ۵۸ درصد جان باختگان سر صحنه، ۵ درصد حین انتقال و ۳۶ درصد در بیمارستان جان خود را از دست داده‌اند. سرهنگ دهقانی درادامه به کاهش ٤ درصدی متوفیان ناشی از حوادث ترافیکی در جاده‌های استان در گذشته اشاره و اعلام کرد که تابستان گذشته نسبت به مدت مشابه سال ٩٦ شاهد افزایش ١٤ درصدی متوفیان بودیم.
این مقام مسئول با اشاره به طرح ترافیکی تابستانه که از ٣١ خرداد آغاز شده و تا ٣١ شهریورماه ادامه دارد، اشاره کرد و افزود: امیدواریم با اجرای این طرح در تابستان امسال نسبت به سال گذشته شاهد حوادث کمتری در جاده‌های فارس باشیم. سرهنگ دهقانی با بیان اینکه در سه ماهه اول امسال ١١ درصد میزان متوفیان کاهش داشته است، از آغاز رسمی ‌گروه کنترل ترافیک در محورهای استان در قالب تیم‌های نامحسوس خبر داد و گفت: ٢٥ دستگاه خودرو نامحسوس وارد محورها خواهد شد و در برخورد با متخلفان حوادث رانندگی هیچ گذشتی نداریم. رئیس پلیس راه شمال فارس ادامه داد: ١٠٧ تیم گشت آشکار و ٢٦ تیم گشت نامحسوس روزانه به محورهای شمال فارس اعزام می‌شوند.
وی یادآور شد: محورهای نورآباد-گچساران، قائمیه-کازرون، کمربندی شیراز به طول٤٢ کیلومتر و فیروزآباد-شیراز بیشترین محورهای حادثه خیز استان هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی