[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۶
  • دوره جدید

اهتمام قضات و کارکنان دادگستری برای رسیدن به اهداف مهم دستگاه قضا، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس در آیین تکریم و معارفه سرپرست محاکم کیفری دو شیراز، قضات و کارکنان دادگستری استان فارس را افراد صالح  و بدنه دستگاه قضایی را سالم دانست و تأکید کرد: قضات و کارکنان دادگستری استان افرادی مؤمن، انقلابی و سالم هستند، منتها با معدود افرادی که می‌خواهند با تخلفات خود آبروی دستگاه قضایی را ببرند بدون هیچ گونه اغماضی برخورد قاطع خواهد شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی با اشاره به این که توقع و انتظارات مردم از دستگاه قضایی در دوران جدید ریاست معظم قوه قضائیه، حضرت آیت‌الله رئیسی بیش از گذشته است، گفت: برای تحقق منویات رئیس قوه قضائیه و رسیدن به اهداف مهم دستگاه قضایی قضات، عوامل و زیرمجموعه دادگستری در اجرای فرمایشات وی به ویژه برخورد و مقابله با فساد اهتمام بیشتری داشته باشند.
وی در این مراسم از تشدید نظارت‌ها خبر داد و تأکید کرد: در همه قسمت‌ها چه دادگاه و چه دادسرا نظارت از سوی مسئولان و سرپرست مجتمع‌های قضایی بیشتر شود؛ چرا که باید از نیروهای مؤمن، انقلابی، به شدت پاک‌دست و خوش‌اخلاق که ارباب رجوع را مورد تکریم و احترام قرار می‌دهند، استفاده شود.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با بیان این که همه احتیاج به نصیحت داریم، گفت: بشر نیازمند نصیحت است، بنابراین سرپرستان مجتمع‌های قضایی شیراز در مناسبت‌های مختلف از ظرفیت علما و روحانیون جهت ارائه نصایح اخلاقی بهره لازم را ببرند؛ چرا شخصی که می‌خواهد کار قضایی انجام دهد نباید از اخلاقیات دور باشد.
حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی در آیین تودیع و معارفه سرپرست محاکم کیفری دو شیراز، آمار بالای رسیدگی در محاکم کیفری دو شیراز در ماه گذشته را نشان از توان بالا و تلاش همکاران قضایی و اداری این محاکم دانست و گفت: موضوع آمار و رسیدگی به پرونده‌های قضایی بسیار حائز اهمیت است و توصیه می‌کنم قضات در رسیدگی به پرونده‌ها ضمن تسریع در زمان رسیدگی و دقت بالا در صدور رأی، نگاه ناظر خداوند متعال را مدنظر قرار دهند و بدون دخالت فرد یا افرادی در کمال آرامش، همیشه خدا و قانون را مافوق خود بدانند.
وی در ادامه به برخی از اقدامات و فعالیت‌های قاضی فرهادی‌پور، سرپرست سابق محاکم کیفری دو شیراز و  حساسیت وی در رسیدگی به پرونده‌های مهم ‌اشاره کرد و گفت: پرونده‌هایی که از حساسیت زیادی برخوردارند جدی گرفته شود و در صدور رأی برای مجرمین این پرونده‌ها به هیچ عنوان ملاحظه ای صورت نگیرد.
وی در ادامه، تکریم و احترام ارباب رجوع  را مورد تأکید قرار داد و گفت: مردم را احترام کنید و در اتاق‌هایتان را به روی مردم باز بگذارید و خود را خدمتگزار مردم بدانیم. از تأکیدات ریاست معظم قوه قضائیه است که در رسیدگی به حال ضعفا، محرومان و افرادی که مورد ظلمی ‌واقع شده‌اند فروگزار نباشیم و حرف و درد دل مردم را بشنویم.
رئیس کل دادگستری فارس از نگه داشتن حرمت همکاران گفت و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند «قضات را عزیز بشمارید» و در دستور اسلام و فرمان امیرالمؤمنین به مالک اشتر هم آمده که قضات را تکریم کنید و هم بر آن چشم‌های ناظری برای نظارت و رصد قرار بدهید. حجت‌‌الاسلام والمسلمین موسوی با بیان این که همه اقدامات و فعالیت‌های دادگستری در اجرای احکام نمود پیدا می‌کند، تصریح کرد: اجرای احکام بسیار مهم و حیاتی است و شایسته است امکانات لازم  فیزیکی و نیروی انسانی مناسب برای اجرای احکام کیفری و اجرای احکام حقوقی قرار دهیم. وی در پایان بر تغییر و تحول در نظام قضایی تأکید کرد و گفت: قضات و کارکنان با ایده‌های جدید، توان و خلاقیت خود موجبات رشد و شکوفایی هرچه بهتر دستگاه قضایی را فراهم کنند.
پیش از این نیز قاضی علی فرهادی‌پور، سرپرست سابق محاکم کیفری 2 شیراز به ارائه عملکرد خود در دوران خدمت در این حوزه پرداخت و افزود: همه تلاش‌های خود و مجموعه را معطوف برخورد مناسب و احقاق حق مردم و اجرای عدالت کردیم.
در پایان، قاضی محمد مهدی محمودی به بیان اولیت‌های کاری خود در دوران جدید مدیریت در دستگاه قضایی و چگونگی ایجاد تحول در مجموعه تحت مدیریت خود پرداخت و افزود: با همدلی و تلاش بیشتر سعی خواهیم کرد با همکاری قضات و کارکنان شاغل در این حوزه ضمن کاهش اطاله دادرسی، دقت در رسیدگی‌ها را افزایش و زمینه ارتقای  بیشتر جایگاه محاکم کیفری 2 شیراز را فراهم نماییم.
گفتنی است در انتهای این مراسم، قاضی محمد مهدی محمودی به عنوان معاون قضایی رئیس کل دادگاه‌های عمومی ‌و انقلاب شیراز و سرپرست دادگاه‌های کیفری 2 شیراز معرفی و از تلاش‌های قاضی علی فرهادی‌پور تقدیر گردید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی