[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

توقف دو کشتی باری ایرانی در سواحل برزیل به دلیل تحریم‌های آمریک، روزنامه شیراز نوین

رسانه‌ها از توقف دو کشتی باری ایران در سواحل برزیل به دلیل امکان‌پذیر نبودن سوخت‌رسانی به آنها در پی تحریم‌های آمریکا خبر داده‌اند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو کشتی باری ایران چند هفته است که در برزیل به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به سوخت‌گیری و بازگشت به ایران نیستند.
شرکت نفت دولتی برزیل، پتروبراس به دلیل تحریم‌های آمریکا از سوخت‌رسانی به این دو کشتی باری ایرانی خودداری کرده است.
طبق این گزارش، کشتی‌های باری باوند و ترمه دو ماه پیش محموله‌های کود شیمیایی اوره به برزیل منتقل کردند. این دو کشتی به شرکت کشتیرانی دولتی سپید متعلق هستند.
یک مقام اداری بندری برزیل به رویترز گفته است قرار بود این کشتی‌ها با محموله ذرت به ایران بازگردند، اما سوخت کافی برای بازگشت به ایران نداشتند.
آمریکا اخیراً محصولات شیمیایی ایران را تحریم کرده است، اما رویترز می‌گوید یک شرکت محلی برزیلی اقدام به خرید اوره از ایران کرده است.
شرکت نفت پتروبراس هم اعلام کرده است نام این دو کشتی در فهرست تحریمی ‌آمریکا قرار دارد و فروش سوخت به این دو کشتی می‌توانند پیامدهایی برای این شرکت برزیلی داشته باشد.
یک خریدار محصولات شیمیایی هم به رویترز گفته است: دو کشتی باری گیر افتاده‌اند. هیچ کس هم قادر نیست از طریق واسطه سوخت مورد نیاز آنها را تأمین کند.
رویترز اضافه کرده است در صورتی که این دو کشتی باری قادر نباشند سوخت مورد نیاز خود را در برزیل و منطقه تأمین کنند، آخرین چاره ارسال سوخت از ایران است.
طبق این گزارش، کشتی باوند ۵۰ هزار تن ذرت بارگیری کرده و قرار است کشتی ترمه هم ۶۶ هزار تن ذرت بارگیری کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی