[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

امام جمعه شیراز: نماز جمعه متناسب با نیازهای جامعه اسلامی ‌حرکت کند، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: در گام دوم انقلاب نماز جمعه نیز باید متناسب با نیازها و اهداف جامعه اسلامی‌ حرکت کند، همانگونه که طی ۴۰ سال گذشته نقش ایفا کرده است.
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز افزود: ایمان به عنوان محور اصلی پرورش انسان باید مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: سالروز دستور امام(ره) برای اقامه نماز جمعه در تهران است و ۴۰ سال نماز جمعه اقامه شده است و نهاد نماز جمعه باید بتواند نقش‌های مختلف خود را در برپایی و اقامه دین اسلام انجام دهد.
امام جمعه شیراز تصریح کرد: طی این ۴۰ سال زحمت‌های فراوانی کشیده شد و امروز در آستانه ۴۰ سالگی هستیم و نماز جمعه نیز باید در گام دوم متناسب با نیازهای جامعه اسلامی ‌و اهداف جانعه اسلامی‌ خود را تقویت کند و بهتر از گذشته باشد. آیت الله دژکام تأکید کرد: همه باید تلاش کنیم برای ایفای نقش صحیح؛ زیرا نماز جمعه مربوط به همگان است. نماینده ولی فقیه در استان فارس افزود: جامعه‌ای که در آن شوق نماز جمعه وجود دارد یعنی جامعه به یاد خدا زنده است و این مؤمنین هرموقع لازم باشد در مقابل منکرات ایستادگی می‌کنند.
وی ادامه داد: مردم به همدلی و طرح گفتمان‌های عالی اجتماعی احتیاج دارند که این مهم در نماز جمعه ممکن می‌شود و به برکت اسلام این قدرت وجود دارد.
آیت الله دژکام در ادامه سخنان خود با اشاره به جایگاه عدالت در جامعه نیز گفت: برای پیاده شدن عدالت از جانب رئیس قوه قضائیه راه‌های مختلف اعلام شد؛ اما این کار به تنهایی مربوط به دستگاه قضائی نیست، بلکه همگان باید تلاش کنند و احتیاج به آگاهای بخشی و سازماندهی دارد.
امام جمعه شیراز یادآور شد: امروز جامعه تشنه عدالت است. وی ادامه داد: در بحث عفاف و حجاب باید توجه داشت که تمامی ‌۲۶ دستگاه همکاری لازم را داشته باشند و در موضوع اقتصاد مقاومتی نیز باید دستگاه‌ها گزارش دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی