[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

قانون، دستبند طلا شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتحادیه فروشندگان و تولیدکنندگان طلا و جواهر و نقره شیراز اعلام کرد که چهارمین نمایشگاه طلا، جواهر، نقره، ساعت و گوهرسنگ‌ها در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس در شیراز برپا خواهد شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، محمدحسین مستغنی در یک کنفرانس خبری گفت: چهارمین نمایشگاه طلا، جواهر، نقره، ساعت و گوهرسنگ‌ها، بعد از حدود هفت سال تعطیلی به همت و همراهی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس در شیراز برگزار خواهد شد.
وی زمان برگزاری این نمایشگاه را سه روز اعلام و اضافه کرد: این نمایشگاه از 16 مرداد در شیراز آغاز به کار خواهد کرد و تا 19 مردادماه ادامه دارد.
مستغنی با اشاره به اینکه مجری نمایشگاه طلا و جواهر، شرکت رستاک پادویژن است، گفت: این شرکت سابقه برگزاری حداقل چهار دوره نمایشگاه طلا و جواهر را در کشور دارد و امیدواریم در این دوره نیز شاهد برپایی نمایشگاهی تأثیرگذار باشیم.
رئیس اتحادیه فروشندگان و تولیدکنندگان طلا و جواهر و نقره شیراز با بیان اینکه فارس در گذشته از مهم‌ترین تولید کنندگان طلا بوده، ابراز تأسف کرد که امروز تولید در فارس و شیراز به صفر رسیده و تنها تعدادی اندک سازنده طلا و جواهر در شیراز فعال هستند.
او با اشاره به اینکه طلا به عنوان یک کالا محسوب نمی‌شود بلکه سرمایه‌گذاری است که آرامش فردی و خانوادگی و جامعه را به دنبال خواهد داشت، گفت: طلا در هر جامعه ای کالایی استراتژیک محسوب می‌شود؛ اما در ایران به آنگونه که باید توسط دولت مورد بهره‌برداری قرار نگرفته و فعالان این عرصه مورد بی مهری بوده اند.
او با تصریح اینکه مدت‌هاست مردم با طلا قهر کرده‌اند، گفت: طلا کالایی لوکس نیست که مورد توجه قشر مرفه جامعه باشد. طلا کالایی سرمایه‌ای محسوب می‌شود که یک پشتوانه برای اقشار متوسط و پایین جامعه است. مستغنی با بیان اینکه امروز بیش از 80 درصد از تولید کنندگان طلا و جواهر در ایران کارشان به تعطیلی کشیده، گفت: متأسفانه امروز ایران از یک تولید کننده طلا و جواهرات به یک جامعه مصرف کننده صرف بدل شده است. بسیاری از تولید کنندگان طلا در فارس به سایر استان‌ها یا کشورهایی نظیر ترکیه رفته اند.
او بخشی از این مشکل را به واسطه تنبلی فعالان این عرصه و بخش اعظمی‌ را به واسطه قوانین دست و پاگیر دولتی دانست و گفت: برگزاری نمایشگاه سیاسیتی است که بتوانیم اهمیت طلا را به جامعه منتقل کنیم.
مستغنی با اشاره به اینکه ایران 20 سال قبل صادرکننده طلا و ترکیه وارد کننده محض بود، گفت: امروز ترکیه دومین تولید کننده طلا در جهان به شمار می‌رود، زیرا سیاست‌های درست حمایتی تعریف و اجرایی شد، اما در ایران از حدود 10 سال قبل تاکنون بیش از 90 درصد واحدهای تولیدی طلا در کشور به تعطیلی و رکود کشیده شده است. رئیس اتحادیه فروشندگان و تولیدکنندگان طلا و جواهر و نقره شیراز خاطرنشان کرد: طلا یک کالای مهم محسوب می‌شود که هم پشتوانه مردم و جامعه و هم زمینه‌ساز اشتغال و رونق اقتصادی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی