[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۱
  • دوره جدید

استاندار فارس: فعالیت‌های حمایتی با مباحث سیاسی همراه نشود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: فعالیت نهادهای حمایتی و انسان‌دوستانه نباید با مباحث سیاسی و جناحی همراه شود؛ زیرا هدف این نهادها توانمندسازی، بازتوانی و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی است.
به گزارش روابط عمومی ‌استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی‌ در بازدید از مجموعه بهزیستی و دیدار با کارکنان این سازمان ضمن تبریک هفته بهزیستی به فعالان این حوزه، خدمت رسانی به قشر نیازمند جامعه را امری ارزشمند دانست و افزود: این نیازمندان افرادی هستند که از نظر جسمی‌ و ذهنی دچار معلولیت‌هایی هستند یا در اثر ناهنجاری‌های اجتماعی محرومیت‌هایی بر آنها تحمیل شده است؛ بنابراین تلاش کارکنان بهزیستی در جهت تأمین زندگی بهتر برای این افراد پسندیده و درخور اهمیت است.
وی با بیان اینکه بزرگترین اشتباه درباره نهاد‌های حمایتی این است که فعالیت‌های انسان دوستانه را با مباحث سیاسی و جناحی خلط کنیم، افزود: در این فعالیت‌ها نگاه انسان دوستانه مدنظر بوده و هدف نهادها و دستگاه‌های حمایتی توانمندسازی، بازتوانی و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی است.
رحیمی ‌با اشاره به اینکه موضوعات اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی، مفاسد اخلاقی، مناطق حاد و بحرانی به عنوان ۵ اولویت مقابله با آسیب‌های اجتماعی مطرح شده است، عنوان کرد: بنابراین تصمیم گیری در حوزه مدیریت نهادها و دستگاه هی حمایتی باید با در نظر گرفتن رویکرد مدیران به این اولویت‌ها بوده و مدیرانی که انتخاب می‌شوند تجربه و توانمندی لازم در این حوزه را داشته باشند.
استاندار فارس با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به حوزه آسیب‌های اجتماعی و افراد مددجو و نیازمند داشته است، افزایش مستمری را یکی از نمونه‌های توجه دولت به این قشر برشمرد و افزود: هر چند ممکن است با توجه به مشکلات اقتصادی این میزان از افزایش برای مستمری بگیران چشمگیر نباشد، اما سر جمع آن مبلغ قابل توجهی است که دولت به رغم تنگناهای موجود به تأمین آن پرداخته است.
رحیمی ‌توجه به حوزه توانمندسازی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی را نیازمند مشارکت عمومی ‌و فعالیت تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد دانست و خاطرنشان کرد: در رویاوریی با مشکلات مختلف همواره خیران و گروه‌های مردمی ‌اثرگذاری ویژه ای داشته اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی