[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

مدیرکل امور عشایر فارس: عشایر ۶ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند ، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل امور عشایر فارس در آیین شکر گزاری برداشت گندم و روز زکات گفت: پرداخت بیش از 6 میلیارد ریال زکات در سال گذشته از سوی جامعه عشایری استان نشان دهنده پایبندی این جامعه غیرتمند به اسلام و آموزه‌های دینی است. بهرامی ‌زکات را پاک کننده انسان از دنیادوستی و بخل خواند و آن را ترویج دهنده نوع دوستی و جلوگیری از شکاف طبقاتی و ایجاد همبستگی اجتماعی، رشد و توسعه اقتصادی جامعه دانست. وی در ادامه با اشاره به این که 20 درصد اشتغال استان در بخش کشاورزی است، اولویت سازمان جهاد کشاورزی فارس را ترویج کشت‌های گلخانه‌ای و بهره گیری از سیستم‌های آبیاری نوین دانست.
دبیر شورای زکات استان فارس نیز در این مراسم ضمن تشکر از همراهی و همدلی عشایر استان، ابراز امیدواری کرد وجوه زکات پرداخت شده از طرف جامعه عشایری استان صرف رفع احتیاجات این جامعه مولد شود. حجت‌الاسلام جعفری خرید تانکر آبرسانی جهت عشایر را یکی از برنامه‌های آتی خود برشمرد که در کنار فعالیت‌های عمرانی وجوه زکات می‌تواند در ترغیب عشایر به پرداخت این فرضیه دینی مؤثر باشد. 
قبل از آغاز مراسم، شرکت کنندگان با حضور در گلزار شهدای روستا ضمن تجدید میثاق با آرمان شهدا، به مقام شامخ آنان ادای احترام کردند.
در حاشیه این مراسم مدیر کل امور عشایر فارس و هیئت همراه با حضور در مناطق عشایری شهرستان و دیدار با خانواده عشایر از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار گرفت و دستورات لازم در جهت حل برخی مشکلات از قبیل مرمت جاده دسترسی، انتقال آب کشاورزی و تأمین آرد دستورات لازم صادر شد.
آیین شکرگزاری برداشت گندم و روز زکات 25 تیر ماه سال جاری در روستای جشنیان شهرستان بوانات با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد و در این مراسم از فعالان روستایی و عشایری حوزه زکات تجلیل شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی