[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

با رانت و رانتی عمل‌کردن مخالفم، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در آیین تکریم و معارفه مدیر کل امور شهرسازی شهرداری شیراز ضمن یادآوری فرمان امام علی(ع) به مالک اشتر در خصوص همراهی و انجام امور همه مردم گفت: عده کمی ‌از مراجعین به شهرداری انتظار دارند که مدیریت شهری فراتر از ضوابط و مقررات قانونی و شهرسازی عمل کند. در صورتی که وظیفه ما فراهم کردن فرصت برای همگان و انجام امور همه مردم براساس ضوابط و مقررات است.
وی خطاب به ناصر رضایی، مدیر کل جدید امور شهرسازی تأکید کرد: در حوزه شهرسازی نیازمند تحول هستیم که تغییر نگرش، تغییر ضوابط و تفویض برخی اختیارات به شهرداری‌های مناطق می‌تواند زمینه‌ساز این تحول باشد. این تحول باعث می‌شود بتوانیم پاسخگوی بهتری به شهروندان باشیم. شهردار شیراز با تأکید بر اینکه حفظ کرامت شهروندان در اولویت برنامه‌های من است، افزود: معاونت شهرسازی و معماری و حوزه شهرسازی مناطق بیشترین جایی است که باید به حفظ کرامت شهروندان توجه شود. ضروری است این نگاه در مجموعه شهرداری ایجاد شود که قرار است کار شهروندان را با حضور و برخورد مؤثرتر و تعریف فرایندهای کارآمدتر تسهیل کنیم.
مهندس اسکندرپور ضمن اشاره به سوابق علمی ‌و ویژگی‌های رفتاری دکتر رضایی خاطرنشان کرد: مدیر کل جدید امور شهرسازی باید دارای دو ویژگی مردم داری و پاکدستی باشد. مردم داری در نتیجه کار درست و تسهیل و تسریع در پاسخگویی و پاکدستی در نتیجه شفافیت، قانون‌گرایی و جلوگیری از ایجاد رانت محقق می‌شود.
شهردار شیراز صدور الکترونیک استعلامات و پروانه‌های ساختمانی را ضروری دانست و از حوزه معاونت شهرسازی و معماری خواستار اجرای هرچه سریع‌تر این پروژه شد.
وی در این مراسم که با حضور تعدادی از شهرداران مناطق یازده گانه شیراز برگزار شد، اصافه کرد: وظیفه حوزه معاونت شهرسازی و معماری سیاست‌گذاری است و مناطق نیز مجری این سیاست‌ها هستند. با در پیش گرفتن این رویکرد شاهد تحرک بیشتری در مناطق خواهیم بود.
جواد بهادری، معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز در این آیین گفت: با توجه به نقش مهم حوزه شهرسازی در توسعه و عمران شهر و هدایت برنامه‌های کلان شهر باید در مسیر دستیابی به مؤلفه‌های مورد نظر مجموعه مدیریت شهری همچون شهر انسان محور گام برداریم.
بهادری با بیان اینکه سیاست‌های کلان شهرسازی مطابق با رویکرد انسان محوری مجموعه شهرداری و شورای پنجم در حال پیگیری است، اضافه کرد: طی یک ماه گذشته 7 پروژ انسان محور و پیاده‌محور تأثیرگذار همچون تکمیل فازهای پیاده راه سلامت براساس مبانی علمی ‌شهرسازی در مباحثی همچون مناسب سازی محیط برای معلولان و کودکان و مبلمان شهری، تهیه و تصویب طرح باغ ایرانی به مساحت 10 هکتار، تکمیل مطالعات خیابان مشکین فام به عنوان خیابان غذا، تکمیل طرح بازآفرینی محور زندیه به مساحت 13 هکتار، ایجاد پیاده راه در مجموعه باغات قصردشت تعیین تکلیف شده است.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز رفع ابهام‌ها و نواقص مربوط به ضوابط و مقررات شهرسازی که منجر به سردرگمی ‌شهروندان شده را یکی دیگر از اولویت‌های این حوزه دانست.
همچنین ناصر رضایی، مدیر کل جدید امور شهرسازی شهرداری شیراز گفت: آسان سازی امور و کاهش نیاز به مراجعه حضوری شهروندان در اولویت اقدامات این حوزه قرار دارد و با همکاری شهرداران مناطق یازده‌گانه شیراز طی ماه‌های آینده بخشی از آن را پیاده‌سازی خواهیم کرد.
رضایی شهرسازی را حوزه ای دانست که نیازمند ارتباط مداوم با سایر معاونت‌ها و سازمان‌های شهرداری است و افزود: امیدوارم بتوانم ضمن تعامل با سایر حوزه‌های شهرداری، شهری زیبا و در خور نام این کلانشهر بسازیم. براساس این گزارش، شهردار شیراز در حکمی ‌ناصر رضایی را به سمت مدیرکل امور شهرسازی شهرداری شیراز منصوب کرد. ناصر رضایی دارای مدرک دکترا، کارشناسی ارشد و کارشناسی در رشته شهرسازی است. وی مؤلف پنج کتاب در حوزه شهرسازی و مقالات ارائه شده در کنفرانس‌های ملی و بین المللی معتبر است. رضایی همچنین مدرس دانشگاه و مدیر گروه و عضو هیئت علمی‌ داخلی شهرسازی دانشگاه غیرانتفاعی آپادانا نیز بوده است. از سوابق رضایی می‌توان به معاون مدیرکل شهرسازی شهرداری شیراز، رئیس اداره توسعه طرح‌های شهری، مسئول طرح تفصیلی شهر شیراز، عضو کمیته فنی کمیسیون ماده پنج شیراز، عضو کارگروه تخصصی توسعه شهری نشست ادواری کلانشهرهای کشور اشاره کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی