[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

نخستین همایش پیوند هنر و حماسه در شیراز برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری-گروه خبر
 فرمانده پایگاه هوایی شهید دوران از نخستین همایش پیوند هنر و حماسه به منظور گرامیداشت خلبان شهید عباس دوران در استان فارس خبر داد. به گزارش خبرنگار شیرازنوین، سرتیپ خلبان اسماعیل لشکری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال هم‌زمان با سی و هفتمین سالگرد شهادت خلبان شهید عباس دوران، از30 تیر تا 5 مردادماه برنامه‌های مختلفی اجرا می‌شود و از کتاب زندگی‌نامه این شهید به نام «مهنا» رونمایی می‌شود.
فرمانده پایگاه هوایی شهید دوران شیراز با بیان اینکه این پایگاه به عنوان پایگاه هفتم شکاری در زمان دفاع مقدس 100 شهید را به ایران اسلامی ‌تقدیم کرد، گفت: شهید دوران از نخستین روز شروع جنگ در 31 شهریور 57 تا زمان شهادت 121 مأموریت جنگی را انجام داد که یک رکورد محسوب می‌شود. وی با اشاره به رشادت‌طلبی این قهرمان ملی گفت: شهید دوران 24 ساعت قبل از مأموریت از ماهیت آن اطلاع داشت و همین رفتار و روحیه شهادت‌طلبی این خلبان مهم‌ترین موضوع در مورد این شهید است که امروز مد نظر تمام خلبانان قرار دارد. امیر لشکری با بیان اینکه ساخت ماکت و تندیس شهید و نصب آن در مکانی مناسب در حال پیگیری است، گفت: امید است با تصویب دستگاه‌های مرتبط و مسئول، این تندیس ساخته و در میدان گلسرخ یا محل تولد یا محل زندگی آن شهید در خیابان احمدی سر دزک شیراز نصب شود. فرمانده پایگاه هوایی شهید دوران با اشاره به برنامه‌های هفته تجلیل شهید دوران گفت: در روز 30 تیرماه علاوه بر برگزاری این همایش ازخانواده‌ شهید و37 شهید دیگر تجلیل می‌شود.
امیر لشکری افزود: مراسم تجلیل از سی و هفت خلبان تیپ شکاری پایگاه شهید دوران، تجلیل از سی و هفت خلبان تیپ ترابری پایگاه شهید دوران، تجلیل از سی و هفت فرزند شهید پایگاه هوایی شهید دوران، تجلیل از سی و هفت پاکبان پایگاه هوایی شهید دوران و تجلیل از سی و هفت فرزند قرآنی زیر هفت سال این پایگاه از دیگر برنامه‌های این هفته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی