[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

فضاهای ورزشی ساخته شده در ۴ سال اخیر در نی‌ریز با مجموع تمام سال‌های قبل از آن برابری می‌کند!، روزنامه شیراز نوین

همچنین حیدرعلی کامیاب، مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان فارس ضمن تقدیر و تشکر مفصل از تمام کسانی که در ساخت پروژه بزرگ نی‌ریز همکاری کرده‌اند، گفت: من باید از فوتبالی‌های نی‌ریز عذرخواهی کنم. زمین چمنی اینجا بود که خشک شده بود و من نمی‌دانم چرا انقدر ساخت این پروژه طول کشید، اما گیر داشت و خود من را هم رنج می‌داد. حتماً خیری در آن بوده؛ ولی من عذرخواهی می‌کنم از فوتبالی‌های این شهرستان که این‌همه معطل شدند. همه این مشکلات را پای من بگذارید. شهرستان همه جوره همکاری می‌کرد. نماینده پیگیری می‌کرد، فرمانداران پیگیری می‌کردند؛ اما مشکلی که داشتیم از ناحیه خود ما بود. به هر حال امروز که این پروژه افتتاح شده، خیلی خوشحالیم و امیدواریم که بعد از این، چنین اتفاقاتی تکرار نشود.
کامیاب افزود: در کنار این پروژه، کارهای خوب دیگری هم در این شهرستان کرده‌ایم. یک سالن ویژه بانوان را ظرف مدت حدود شش ماه ساختیم از محل اعتبارات وزارت نفت. چهار مکان ورزشی را هم تمام کردیم که از حدود 15 سال قبل ساخت آنها شروع شده بود. دو سالن ورزشی دیگر هم در دست ساخت داریم که یکی از آنها 80درصد پیشرفت فیزیکی دارد و حتماً در هفته تربیت بدنی تمامشان می‌کنیم. همچنین در انتهای مهرماه سالن ورزشی روستای کارگاه و در همین تابستان سالن ورزشی روستای خواجه جمالی را می‌خواهیم تمام کنیم. با اتفاقاتی که می‌افتد و ده زمین چمنی که ما قول داده‌ایم در روستاها افتتاح کنیم، 50 درصد آنها را در هفته دولت و بقیه را هم در هفته تربیت بدنی تحویل خواهیم داد و با این 12 پروژه سرانه ورزشی ما در نی‌ریز به بالای یک متر می‌رسد و این یعنی یک رشد خیلی خوب. ما در طول سال‌های 94 تا 98 می‌توانیم بگوییم که 97 درصد فضای ورزشی‌مان رشد داشته است. تمام تاریخ ورزش این شهرستان یک طرف، این 4 سال هم این فضایی که افتتاح شده اندازه تمام آن سال‌ها بوده است.
مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان فارس در ادامه گفت: متأسفانه مشکلات انقدر زیاد است و کاستی‌هایی از قبل وجود داشته که هرچه سالن پیش از دولت‌های آقای روحانی ساخته شده، فاقد تجهیزات سرمایشی، گرمایشی و امکانات حداقلی بوده و واقعاً این ارزش افزوده دارد کم‌کم این کاستی‌ها را جبران می‌کند. امروز مهم‌ترین نیاز ما در نی‌ریز، سالن چندمنظوره مسابقاتی است. این شهرستان یکی از شهرهای ریشه‌دار در ورزش استان است و قهرمان‌های زیادی در بخش بانوان و آقایان دارد و امروز اگر ما بخواهیم مسابقه در اینجا برگزار کنیم، متأسفانه علاقه‌مندان نمی‌توانند بیایند ببینند و اگر وزارت ورزش مصوب کند، به یاری خدا می‌توانیم ساخت این سالن را هم از هفته دولت شروع کنیم. 
دکتر مسعودی، نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی ‌نیز در مورد وضعیت شهرستان استهبان گفت: سرانه فضای ورزشی در استهبان یک متر است. امکان دارد همه فضاهای موجود، فضاهای بهسازی شده و مناسب نباشد و نیاز باشد که سهم منابع استهبان برای تعمیر و تجهیز همین فضاها استفاده شود. خواهشم این است که آقای کامیاب، جناب آقای فرماندار، رئیس اداره ورزش شهرستان استهبان و سایر مسئولان استان، ارزیابی‌شان را اعلام کنند. خوشبختانه ما سهم خودمان را 30 درصد کرده‌ایم و سهم استان را 70 درصد که نیمی‌ از این 70درصد را به تعمیر و تجهیز فضاهای ورزشی اختصاص داده‌ایم. قبلاً ما این مبلغ‌ها و ظرفیت‌های قانونی را برای تعمیرات نداشتیم. امیدواریم در بررسی‌هایی که صورت می‌گیرد، سهم شهرستان لحاظ شود. من قول می‌دهم به هر شکل ممکن، پروژه استخر را با استفاده از منابع وزارت ورزش و شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی به اتمام برسانیم. امیدواریم در هفته آینده این وضعیت مشخص شود و این شرمندگی که بر بنده و همکاران بنده در این مدت بوده، برچیده شود. چون واقعاً هیچ توجیهی ندارد که این پروژه این همه مدت طول بکشد. 
وی افزود: در مورد پروژه‌های نیمه تمام هم باید بگویم همان‌طور که آقای کامیاب هم اشاره کردند، همه پروژه‌ها تکمیل خواهد شد. اما من می‌خواهم یک بررسی دقیقی صورت گیرد درباره آن پروژه‌ای که گفتند 20 درصد پیشرفت داشته، که آیا چنین پروژه‌ای نیاز شهرستان هست یا خیر. اگر نیاز شهرستان است، ساخته شود اما اگر نیاز نیست، به فکر ساخت پروژه‌های دیگری باشیم که نیاز استهبان است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی