[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

حکایت قرارداد عجیب کرانچار از زبان عزیزالله محمدی، روزنامه شیراز نوین

رئیس پیشین سازمان لیگ با اشاره به دلایل بالا رفتن قیمت بازیکنان و مربیان خارجی گفت: قرارداد زلاتکو کرانچار در یک کشور خارجی ۳۵ هزار دلار بود؛ اما در ایران به او ۴۵۰ هزار دلار دادند.
عزیزالله محمدی که در سال‌های گذشته ریاست سازمان لیگ فوتبال ایران را بر عهده داشت، از اتفاقات عجیب در بالا رفتن قرارداد مربیان و بازیکنان خارجی پرده برداشت.
وی گفت: زمانی که من رئیس سازمان لیگ بودم، اسم ۱۱۰ نفر از دلالان را دادیم که نمی‌توانند در فوتبال ایران فعالیت کنند. آن موقع در اتاقمان با یکی از آنها صحبت کردیم که چرا بازیکن آفریقایی را با این قیمت بالا به ایران می‌آورند. او گفت بازیکنان آفریقایی در این قاره ۵۰ هزار دلار می‌گیرند و حاضرند در ایران ۷۰ یا ۸۰ هزار دلار بگیرند؛ اما از داخل خود باشگاه می‌گویند این بازیکنان را با ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار دلار پیشنهاد بدهید.
رئیس پیشین سازمان لیگ تأکید کرد: به عنوان مثال همان زمان تومباکوویچ با ۱۸۰ هزار دلار می‌خواست به عربستان برود؛ اما او را با یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار به استیل‌آذین آوردیم!
عزیزالله محمدی یادآور شد: یا همین آقای زلاتکو کرانچا، او در یک کشور دیگر کار می‌کرد و قراردادش برای هفت ماه ۳۵ هزار دلار بود. من خودم قراردادش را دیدم. تازه در قراردادش یک شرطی هم بود که اگر آن‌طوری باشد اخراجش می‌کنند. همان سال در ایران ۴۵۰ هزار دلار به او دادند. کرانچار در آن باشگاه موفق نشد به یک باشگاه دیگر رفت. در آن باشگاه هم نتیجه نگرفت و بعد به تیم امید آمد!

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی