[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

معدنچی: سروش به شرایط ایدئالش برنگشته بود، روزنامه شیراز نوین

پرسپولیس حتی با وجود کنار گذاشتن سروش رفیعی، مجموعه‌ای از بازیکنان با سبک‌های متفاوت بازی را در خط‌ هافبک در اختیار دارد و شاید این دلیل خط خوردن ‌هافبک طراح و تکنیکی باشد. به گزارش ورزش سه، خط خوردن دو بازیکن اصلی پرسپولیس توسط کالدرون از لیست فصل آینده آنقدر مهم بود که دیگر اخبار فوتبال را تحت تأثیر قرار بدهد. با این وجود، سرمربی آرژانتینی در ترکیب تیمش آنقدر‌ هافبک اسم و رسم دار دارد که بتواند چشمش را به روی یکی از بهترین‌ هافبک‌های فوتبال ایران در سال‌های اخیر ببندد. اما آیا حذف این اسامی‌ باعث نخواهد شد که مربی آرژانتینی فشار مضاعفی را در همان روز‌های آغاز برای خود بتراشد؟
مهرزاد معدنچی، بازیکن سابق پرسپولیس در ارتباط با شرایط این روزهای این تیم و اتفاقات اخیر گفت: «من به شخصه از کالدرون شناخت زیادی ندارم و فقط می‌دانم در یکی دو سال گذشته جایی مربیگری نکرده است. اما در کل رزومه بدی ندارد. خودش فوتبالیست خوبی بوده و به غیر از این یکی دوسال بیکاری، با تیم‌های خوبی کاری کرده و نتایج خوبی هم گرفته است.»
او افزود: «پرسپولیس سه قهرمانی آورده و به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده و الان توقع هواداران از این تیم خیلی زیاد است. با توجه به مشکلاتی که در پایان فصل برای برانکو به وجود آمد ممکن است که کالدرون در ابتدای کار با چالش محبوبیت روی سکوها مواجه شود. ممکن است با شروع لیگ و کسب نتیجه نامطلوب صدای اعتراضات را هم بشنود.»
مهاجم چپ پای پرسپولیس در لیگ‌های پنجم، ششم و دوازدهم در ادامه گفت: «پرسپولیس متأسفانه بعد از رفتن برانکو دچار مسائل حاشیه‌ای شد و ممکن است این حاشیه‌ها به شروع لیگ کشیده شود. عده‌ای از تماشاگران با مدیرعامل به خاطر عدم تمدید با برانکو مشکل دارند و این می‌تواند با اعتراض همراه باشد. اما واقعیت این است که همه ما باید بدانیم، آدم‌ها می‌آیند و می‌روند اما پرسپولیس می‌ماند. تماشاگران تیم را با دید فوتبالی نگاه کرده و باید از تیم حمایت کنند.»
او اضافه کرد: «با وجود اینکه بازیکنانی که گرفتند با نظر مربی نبود اما فکر می‌کنم به غیر از پست مهاجم نوک که قرار است یک نفر را بگیرند، از لحاظ بازیکن نسبت به تیم برانکو هم تیم بهتری هستند.»
مهرزاد معدنچی در ارتباط با مسئله کنار گذاشتن سروش رفیعی هم گفت: «من روی این مسئله فوتبالی صحبت می‌کنم. این اتفاقی است که برای خود من در پرسپولیس افتاده و بعد از رفتن مانوئل ژوزه که آقای گل محمدی آمد من، جواد کاظمیان، مهدی مهدوی کیا را کنار گذاشت. فکر می‌کنم پرسپولیس در حال حاضر با وجود احمدزاده، وحید امیری، بشار، سیامک نعمتی، مهدی ترابی، کامیابی‌نیا و نوراللهی خط ‌هافبک محکم و شلوغی دارد. یک مربی بعد از سه هفته تیمش را ارزیابی می‌کند و می‌بیند در چه پست‌هایی نیاز به بازیکن دارد.» او ادامه داد: «فرشاد احمدزاده دوست من است. نمی‌خواهم بگویم جذب او اشتباه بود؛ اما به نظرم او و کنعانی‌زادگان با نظر مربی جذب نشدند. آن‌ها به خاطر این که مدیرعامل تحت فشار بود و آقای عرب می‌خواست فشار را کم کند به پرسپولیس آمدند. مربی هم از میان بازیکنانی که وجود دارند در پست‌های مدنظرش طبق سلیقه‌ای که دارد انتخاب می‌کند. درباره سروش هم باید بگویم او بعد از مصدومیت‌هایی که داشت و مدتی نتوانست بازی کند، هنوز به شرایط ایدئالش برنگشته بود. اما باز هم می‌گویم به نظرم جذب احمدزاده و کنعانی‌زادگان با نظر مربی نبود اما کنار گذاشتن سروش با نظر مربی بود.»
او که از جمله بازیکنانی بود که از پرسپولیس به امارات و فوتبال خلیج فارس رفت و سپس با این نقد روبرو بود که فوتبالش در امارات افت کرده است، در رابطه با این موضوع گفت: «الان فوتبال خیلی با زمان ما فرق کرده است. الان بازیکنان ما به قطر می‌روند که قهرمان آسیا است؛ اما زمان ما فوتبال امارات حرفی برای گفتن نداشت. درباره افت بازیکنان زمان خودم قبول دارم اما الان نه. سروش در قطر مصدوم شد، 4 ماه تمرین نکرد و 8 ماه نتوانست بازی کند. بازگشت بازیکن در چنین شرایطی زمان می‌برد.»
معدنچی با اشاره به شرایط پرسپولیس در این فصل از رقابت‌ها هم گفت: «اگر بخواهم با سال قبل مقایسه کنم اضافه شدن امیری و احمدزاده، جا افتادن ترابی و بازگشت مصدومانی مثل انصاری پرسپولیس تکمیل‌تر از قبل شده است. پرسپولیس الان فقط به یک مهاجم مثل طارمی ‌نیاز دارد تا تیمش تکمیل شده و بتواند برای قهرمانی آسیا بجنگد. تماشاگران پرسپولیس مسائل حاشیه‌ای را فراموش کنند. خیلی‌ها رفتند و آمدند اما مهم این است که پرچمی‌ که سال‌ها در بالاترین نقطه بوده است را کماکان بالا نگه دارند.»

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی