[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

داورزنی: قانون ماده ۸۸ ورزش را نابود می‌کند، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای گفت: متأسفانه قانون ماده ۸۸ تیشه به ریشه ورزش می‌زند. به گزارش ایسنا، محمدرضا داورزنی در مجمع سالیانه فدراسیون‌ ناشنوایان حضور یافت و اظهار کرد: از ابتدا به دنبال شفافیت مالی و رصد گردش مالی خانواده ورزش در بخش‌های مختلف بوده‎ایم و از سال گذشته، وزارت در این خصوص تلاش کرده تا تمام هیئت‌های استانی در سراسر کشور، با دریافت شناسه، دارای قابلیت رصد شدن و شفافیت گردش مالی باشند.
داورزنی ضمن عذرخواهی بابت مشکلاتی مثل نبود فضای ورزشی مناسب برای فدراسیون ناشنوایان کشورمان، تأکید کرد: به شدت با ماده ۸۸ مخالفم. ورزش با این قانون گران شده و خدمات‌دهی ورزشی دچار مشکل است. این قانون ورزش کشور را به سمت نابودی می‌کشاند. 
معاون وزیر ورزش و جوانان کشورمان با اشاره به دوران مدیریتش در ورزش خراسان گفت: در مناطق محروم مشهد سعی کردیم با هماهنگی سایر نهادها فضای ورزشی مناسبی مثل استخر و... ایجاد کنیم. به بهره‌برداری رساندن چنین فضاهایی سبب شد تا واکنش مناسبی در میان خانواده‌های این مناطق ببینیم. متأسفانه اما این قانون که با قانون اساسی در مغایرت است، ورزش کشور را به سمت بیراهه می‌کشاند. 
وی گفت: هیئت‌های ورزشی رقیب دولت نیستند، بلکه عیناً نماینده دولت هستند. با این قانون، سالن به جای فعالیت زیر نظر مدیر و کارشناس مربوط به محلی برای کسب تبدیل شده و کاسب وظیفه‌ای در قبال ورزشکاران حرفه‌ای و حتی علاقه‌مندان به ورزش احساس نمی‌کند. اینکه به هیئت سالنی را اجاره دهیم، خودبه‌خود باعث می‌شود هیئت به دنبال جبران هزینه‌ها باشد و از امور کارشناسی و تخصصی غافل می‌شود.
داورزنی با اشاره به اینکه دولت در تلاش است عدالتی نسبی برقرار کند، گفت: تلاش داریم حدود ۴۰۰ اماکن که را بررسی کردیم با قیمت کارشناسی شده به هیئت‌ها واگذار شود. به دنبال اصلاح قانون استخدامی ‌هستیم که در دولت مصوب شده تا برای ناشنوایان هم فضایی در نظر گرفته ‌شود. تنها قهرمان المپیک یا فرزندان جانبازان به دستگاه‌ها معرفی کردیم که ۹۰درصد آنها هم نپذیرفتند. متأسفانه بیشتر مدیران ما به خاطر اشکالاتی که وجود دارد و دست بسته هیئت‌ها و ادارات کل در سازمان بازرسی  پرونده دارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی