[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

وجود ۴۵ هزار مبتلا به صرع در فارس، روزنامه شیراز نوین

رئیس بخش صرع بیمارستان نمازی شیراز گفت: حدود  800 هزار نفر در ایران و 45 هزار در فارس مبتلا به صرع هستند که چنانچه درمان نشوند، خطر بروز عوارض شدید و حتی خطر مرگ برای آنان وجود دارد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، علی‌اکبر اسدی پویا با بیان اینکه براساس آمارها پیش‌بینی می‌شود 15 هزار بیمار صرعی در فارس به نوع مقاوم این بیماری در مقابل دارو مبتلا هستند، افزود: تشخیص دقیق و اعمال ضرورت دارد این افراد با تشخیص به موقع جراحی شوند تا بیماری آنان پرخطر نشود.
وی افزود: یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین اقدامات برای این نوع بیماران، جراحی صرع است  که 70 درصد احتمال درمان وجود دارد.
این عضو ایرانی انجمن جهانی صرع با بیان اینکه آمارهای جراحی صرع بیمارستان نمازی قابل مقایسه با مراکز درمانی آمریکا است، ادامه داد: تیم بخش تشنج این بیمارستان با وجود تمام مشکلات قادر هستند سالانه 30 جراحی را انجام دهند و در مراکز بزرگ درمانی آمریکا سالانه 40 مورد جراحی گزارش می‌شود.
اسدی پویا اضافه کرد: در سال گذشته از چین، عراق و دیگر کشورهای حاشیه‌ای برای درمان به این بخش مراجعه داشتند.
وی تشنج و نوار مغز به سابقه فعالیت بخش تشنج بیمارستان نمازی شیراز اشاره کرد و گفت: از 11 سال گذشته تاکنون، این بخش با برخورداری از قسمت‌‎‌های مختلف جراحی صرع و بخش‌های جراحی داخلی مغز و اعصاب و روان به عنوان تنها مرکز فوق تخصصی جنوب کشور شناخته شده که مطابق با استاندارهای دنیا جراحی‌های موفقیت آمیزی در این مرکز انجام می‌شود.
این عضو هیئت علمی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: حدود 20 درصد بیماران مبتلا به بیماری صرع، مقاوم به دارو هستند.
اسدی پویا با بیان اینکه بیشتر این بیماران اقشار آسیب‌پذیر هستند که اغلب شغل ندارند و برای مسائل آنان نیازمند حمایت نیکوکاران عرصه سلامت هستیم، یادآور شد: در بیماری صرع تعدادی از سلول‌‌های مغزی به صورت افسار گسیخته فعالیت می‌‌کنند و باعث حرکات غیرطبیعی در بدن می‌شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی