[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

اروپا دنبال خریدن زمان است، روزنامه شیراز نوین

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره پیشنهاد موگرینی درباره وارد کردن نفت به اینستکس، گفت: اروپایی‌ها توانایی مقابله با آمریکایی‌ها را ندارند و با وعده‌ها و پیشنهادها به دنبال خریدن زمان هستند.
محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به پیشنهاد وارد کردن نفت به کانال مالی اینستکس از سوی خانم موگرینی در نشست بروکسل، گفت: با توجه به یازده تعهدی که اروپایی‌ها بعد از خروج آمریکا از برجام به عهده گرفتند؛ اما تاکنون به یکی از آنها هم عمل نکردند. اروپایی‌ها بعد از انعقاد برجام، پس از خروج آمریکا از توافق، در ارتباط با SPV و در ارتباط با INSTEX به جمهوری اسلامی‌ دروغ گفتند به تعهدات خود عمل نکردند.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امروز می‌توان صفت «چوپان درغگو» را به اروپایی‌ها نسبت داد. بنابر مذاکرات انجام گرفته، اروپایی‌ها اذعان دارند که توانایی مقابله با آمریکایی‌ها را ندارند و با وعده‌ها و پیشنهادات به دنبال خریدن زمان هستند.
وی افزود: در صورتی که اروپایی‌ها تعهدات را به مرحله عمل برسانند به ویژه در حوزه فروش نفت جمهوری اسلامی‌ و مراودات بانکی و مالی اگر گام‌هایی بردارند، جمهوری اسلامی‌ هم کاهش تعهدات برجام را متوقف می‌کند اما امیدوار نیستیم.
جمالی نوبندگانی با یادآوری فرمایشات مقام معظم رهبری بعد از خروج آمریکا از برجام، گفت: رهبری فرمودند که به اروپایی‌ها اعتمادی نداریم و این در شرایط کنونی به طور مشخص ثابت شده است.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کانال مالی اینستکس بسیار اقدام ناچیزی است، با این حال اروپایی‌ها در اقدام هماهنگ با آمریکا نمی‌خواهند جمهوری اسلامی ‌ایران از برجام بهره‌مند شود، به خصوص کشورهایی چون انگلیس و فرانسه این موضوع را دنبال می‌کنند زیرا تمایل بیشتری به صهیونیست‌ها دارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی