[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۹
  • دوره جدید

یادواره شهدای عشایر فارس آبان ماه برگزار می‎شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان بسیج عشایر کشور اعلام کرد که یادآوره شهدای عشایر فارس آبان ماه امسال در شیراز برگزار می‌‎شود.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، سردار سیف در دومین جلسه شورای عشایر فارس با اشاره به رشادت‌ها و روحیه ظلم‌ستیزی عشایر در طول تاریخ گفت: عشایر نقش بسزایی در تثبیت نظام اسلامی‌ داشته اند.
وی افزود: عشایر فارس با تقدیم بیش از 2 هزار شهید والامقام روحیه ولایت‌مداری خود را به اثبات رسانده‌اند.
رئیس سازمان بسبیج عشایر فارس همچنین از مسئولان خواست تا در کنار برگزاری یادواره شهدا و ترویج و تبیین آرمان این عزیزان با روحیه جهادی در خدمت به جامعه عشایری نیز کوشا باشند.
 سیف وحدت اقوام را در سایه کنگره یادواره سرداران و 2 هزار شهید ولایت‌مدار عشایر استان دانست و خواستار الگوسازی دبیرستان عشایری شهید بهشتی شیراز به عنوان مدرسه‌ای نمونه که 92 شهید دانش آموز را تقدیم انقلاب کرده است، شد. 
یدالله رحمانی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس نیز در این جلسه با یادآوری این نکته که محور یادواره شهدا باید خدمت بیشتر به جامعه ویژه قشر محروم باشد، گفت: کمیته‌های تخصصی در زمینه برگزاری هرچه باشکوه‌تر دومین یادواره سرداران و 2 هزار شهید ولایتمدار عشایر استان همراه با دستورالعمل مشخص شود تا شاهد برگزاری این یادواره در شأن و منزلت شهدا باشیم. وی از دستگاه‌ها و ارگان‌ها درخواست کرد تا نهایت تعامل و همکاری را با بسیج سپاه عشایر استان به عنوان متولی اصلی این یادواره داشته باشند. جانشین سپاه فجر فارس گفت: همه باید در دفاع از هویت استان فارس کمر همت ببندیم، چرا که دشمن همواره درصدد بی هویت کردن ما است. سردار بوعلی جامعه عشایری را یک جامعه هویت‌دار و غیرتمند برشمرد که حفظ اصالت و ریشه ‎‌های آن می‌‎‌تواند موجب رشد و بالندگی جامعه اسلامی ‌شود.
مدیرکل امور عشایر فارس با بیان ارزش ‎‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه عشایری استان به مصوبه هیئت دولت در مکلف نمودن 18 دستگاه اجرایی کشور و ارائه خدمات فرهنگی، آموزشی و مهارتی به جامعه عشایر اشاره کرد. روح‎الله بهرامی‌ ترویج فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت را یکی از وظایف راهبردی تمام دستگاه ‎‌ها و نهادهای نظام برشمرد که باید بدان توجه جدی شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی