[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

بی‌دردی زایمان به کمک القای دارویی در بیمارستان مادر و کودک شوشتری، روزنامه شیراز نوین

ترس، اضطراب و درد سه عاملی است که در هنگام زایمان نقش مهمی ‌در نحوه طی شدن فرآیند زایمان ایفا می‌کنند و اگر ترس و اضطراب برطرف شود، آرامش روحی و جسمی‌ جایگزین آن می‌شود.
به گزارش روابط عمومی ‌بیمارستان مادر و کودک شوشتری، سرپرست بیمارستان مادر و کودک شوشتری، هدف اصلی زایمان به روش بدون درد را کاهش میزان سزارین عنوان کرد و گفت: زایمان بدون درد، قدمت ۱۰۰ ساله دارد، در ایالات متحده آمریکا بیش از ۸۵ درصد و در انگلستان بیش از ۹۰ درصد زایمان‌های طبیعی به روش بی درد انجام می‌شود. دکتر محمد آفرید، بیمارستان مادر و کودک شوشتری را یکی از مراکز مهم انجام زایمان بدون درد معرفی کرد و افزود: میزان زایمان‌ها در این بیمارستان با روش بی دردی، هفت و نیم درصد زایمان‌های طبیعی در سال ۹۷ بوده است. او با اشاره به ترس و آگاهی نداشتن عموم مادران باردار از روند زایمان، اضافه کرد: مادران باردار به دلایلی از جمله رها شدن از دردهای زایمانی و یا ترس بی‌پایه‌ای که در بین جمعیت عمومی ‌به خاطر آگاهی نداشتن از روند زایمان وجود دارد، ممکن است بیشتر به سمت سزارین گرایش پیدا کنند.
سرپرست بیمارستان مادر و کودک شوشتری با اشاره به افزایش ۹ برابری میزان مرگ و میر مادران در سزارین اورژانسی، ادامه داد: میزان بستری مجدد در بازه زمانی ۳۰ روز پس از زایمان در مادران سزارین شده، دو برابر بیش تر از NVD (زایمان طبیعی) است. دکتر آفرید با اشاره به افزایش نرخ سزارین در ایران از ۱۶ درصد در سال ۶۴ به ۶۰ درصد در سال ۹۲، گفت: از این آمار، حدود ۷۵ درصد از زایمان‌های سزارین، غیرضروری و انتخابی بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی