[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

فجر واقعی از چیزی که دیدید به مراتب قوی‌تر است، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: نخستین بازی از جام بزرگداشت یاد و خاطره ١٥٠٠٠شهید استان فارس، جمعه شب در ورزشگاه حافظیه شیراز به انجام رسید. فجرسپاسی در مقابل شاهین بوشهرِ لیگ برتری شده در نیمه اول دو گل دریافت کرد؛ اما در نیمه دوم توانست هر دو گل را جبران کند و حتی شانس این را داشت که با زدن گل سوم کار را تمام کند. اما با پایان نود دقیقه، کار به ضربات پنالتی کشید و دو پنالتی نخست این تیم از دست رفت و در نهایت شاهین به دیدار پایانی رقابت‌ها راه یافت.
داوود مهابادی در خصوص این بازی و شرایط کلی تیمش صحبت هایی را با شیرازنوین در میان گذاشت که در ادامه می‌خوانید.
بازی با شاهین چطور بود؟
متأسفانه تا دقیقه 50-60 بازی، خط دفاع ما خوب کار نکرد و خارج از انتظار ما بود. البته چند بازیکن اصلی خط دفاعی ما مثل امیرحسین صدقی، محمد امینی، ابوالفضل علایی و وحید سبزی غایب بودند؛ اما این خط دفاعی هم که مقابل شاهین به میدان رفت، همان نفراتی بودند که مقابل ذوب‌آهن هم بازی کردند و گلی دریافت نکردند. اما دیروز در ضدحمله‌ها دچار مشکلاتی شدیم. ضمن اینکه چمن ورزشگاه بلند بود و کیفیت بازی هر دو تیم را پایین آورده بود، به خصوص تیم ما که چند بازیکن سرعتی دارد و این وضعیت چمن سرعت آنها را می‌گرفت. اما در مجموع در فاز حمله خوب بودیم و موقعیت‌های متعددی ایجاد کردیم. 5-6 بازیکن فصل گذشته ما جدا شده اند و تغییرات زیادی نسبت به پارسال داریم. بنابراین بازی‌های تدارکاتی به ما کمک می‌کند که تیم و نفرات را بهتر بشناسیم، نقاط ضعفمان را بفهمیم و در این مدت باقیمانده روی آنها کار کنیم تا به امید خدا در شروع لیگ، کمترین اشتباهات را داشته باشیم. نمی‌شود گفت از روز اول می‌توانیم صددرصد بدون اشتباه باشیم؛ اما سعی می‌کنیم با کمترین اشتباهات وارد لیگ شویم. در بازی با شاهین هم چیزی که خیلی اهمیت داشت و خوب بود، این بود که توانستیم بعد از دو گل خورده به بازی برگردیم. بین دو نیمه به بچه ها گفته بودم که باید برویم بازی را ببریم. شاید هم آن گلی که کمک داور آفساید گرفت، آفساید نبود و ما با همان گل می‌توانستیم پیروز شویم. اما به هر حال حریف هم یک تیم لیگ برتری بود و محک خوبی بود برای ما.
نیم‌فصل دوم پارسال خیلی عالی کار کردید و این امیدواری وجود داشت که با حفظ آن تیم، امسال لیگ برتری شوید. توانایی تکرار عملکرد فصل قبل را دارید؟
من به شما این نوید را می‌دهم که خط دفاع بهتری نسبت به سال گذشته داریم.
و خط هافبک؟ با توجه به جدایی چند مهره اصلی مثل بوعذار و حقدوست، ضعیف‌تر نشده؟
شاید به لحاظ خلاقیت این‌طور باشد که می‌گویید؛ ولی بازیکن های جدید ما هم بازیکن‌های خوبی هستند. شاید هم نیاز باشد کمی ‌سبک بازی‌مان را با توجه به نفرات تغییر دهیم.
یعنی از سبک بازی کاملاً روی زمین فاصله می‌گیرید؟
نه. همچنان روی زمین کار می‌کنیم. همان سبک را پیش می‌بریم. کلاً قصدمان این است که در کنار کسب پیروزی، بازی‌های باکیفیتی انجام دهیم؛ اما به هر حال باید در کار تیمی ‌هم کمی ‌سبکمان را تغییر دهیم. در همین بازی اخیر هم روی موقعیت‌سازی خوب کار کردیم؛ اما باید کار کنیم تا در استفاده از این موقعیت‌ها هم بهتر کار کنیم. موجودی ما همین است، با توجه به محدودیت‌هایی که داریم. ما نمی‌توانیم بازیکن 300 میلیونی بگیریم و باید با توجه به بضاعتمان ما را قضاوت کنید. شما شک نکنید تیم ما کیفیت بسیار بهتری نسبت به چیزی که مقابل شاهین دیدید دارد.
خرید و فروش دیگری خواهید داشت تا شروع لیگ؟
فروش که نه، چون بازیکنان ما سرباز هستند و باید بروند. ضمن اینکه فقط هم می‌توانیم بازیکن سرباز جذب کنیم یا اگر بازیکن آزاد مناسبی یافتیم که به کارمان بیاید، دنبالش می‌رویم. احتمال دارد اسماعیل شریفات را هم بتوانیم جذب کنیم.
به عنوان حرف پایانی، در مورد شانس صعود فجر به لیگ برتر یک جمله بگویید.
ما قطعاً جزو مدعیان صعود هستیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی