[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

تضمین آینده کشور در گرو توجه به دانشگاه‌ها است، روزنامه شیراز نوین

معاون ‌توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با تأکید بر اینکه دانشگاه مبدأ تحولات و مقدرات یک کشور است، اهمیت دانشگاه را هم‌تراز با اهمیت آینده کشور دانست و خاطرنشان کرد: تضمین آینده کشور با نقش‌آفرینی دانشجویان، پژوهشگران، محققان و اهل علم و اندیشه محقق خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عبدالرضا قاسم پور در مراسم تکریم و معارفه رؤسای پیشین و جدید دانشگاه فرهنگیان استان فارس ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای فرهنگی، بر نقش و جایگاه فرهنگیان، دانشجویان، اساتید و جوانان در ۸ سال دفاع مقدس تأکید کرد.
وی با بیان اینکه ۷۴ درصد از شهدای جنگ جوانان۱۷ تا ۲۴ ساله بودند، عنوان کرد: همان‌گونه که در ۸ سال دفاع مقدس و پیروزی انقلاب چهره‌های علمی ‌و اساتید دانشجویان و دانش آموزان نقش برجسته‌ای داشتند، امروز نیز در توسعه کشور نقش اثرگذار و تعیین کننده‌ای بر عهده دارند.
قاسم پور با تأکید بر اینکه دانشگاه مبدأ تحولات و مقدرات یک کشور است، اهمیت دانشگاه را هم‌تراز با اهمیت آینده کشور دانست و خاطرنشان کرد: تضمین آینده کشور با نقش آفرینی دانشجویان، پژوهشگران، محققان و اهل علم و اندیشه محقق خواهد شد.
وی یادآور شد: اگر به دانشجو و دانشگاه توجه نشود، خبری از رونق توسعه و شکوفایی کشور نخواهد بود.
معاون‌توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس، دانشگاه فرهنگیان را  یک دانشگاه استراتژیک و مأموریت گرا برشمرد و افزود: حضور رهبر معظم انقلاب در این دانشگاه و تأکید بر توسعه کمی ‌و کیفی از سوی ایشان، نشان دهنده  اهمیت دانشگاه فرهنگیان است.
قاسم‌پور با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان به تربیت نیروی انسانی متخصص می‌پردازد، اظهار کرد: این نیروهای متخصص در کسوت معلم، آینده‌سازان کشور را تعلیم خواهند داد.
 وی همچنین از متولیان دانشگاه فرهنگیان خواست در توسعه استان اثرگذار بوده و از ظرفیت‌های مختلف در این راستا بهره بگیرند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس ضمن تقدیر از دکتر اناری‌نژاد، سرپرست دانشگاه فرهنگیان و آرزوی توفیق در خدمت‌رسانی برای دکتر افلاکی فر، رئیس جدید این مجموعه، ابراز امیدواری کرد در دوران‌ریاست جدید شاهد حرکت علمی ‌پرقدرت و بابرنامه دانشگاه فرهنگیان باشیم. وی از رئیس جدید دانشگاه خواست بیانیه گام دوم‌ انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری تبیین شده است را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.
قاسم پور اظهار کرد: نگاه جهادی و انقلابی در مدیریت،  توجه به نیروی مستعد و کارآمد و استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان از جمله محورهای بیانیه گام دوم انقلاب است.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: از ریاست جدید دانشگاه فرهنگیان استان انتظار داریم با برقراری وحدت و همدلی از پتانسیل‌ها و توانمندی‌های درون دانشگاه به خوبی استفاده کرده و تعامل مثبت با سایر ادارات و بخش‌های خصوصی در جهت رفع مشکلات و توسعه کمی ‌و کیفی دانشگاه و اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را در دستور کار قرار دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی