[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

تذکر به وزیر راه و استاندر فارس برای اقدامات پنهانی استان ، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری-گروه خبر
 نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ‌با انتقاد از وزیر راه ترابری و استاندار فارس نسبت به برخی از اقدامات پنهانی که چندی پیش در فارس انجام شد، گفت: زیبنده مردم و استان نیست که یک نماینده با تلاش و حمایت استاندار و همچنین وزیر راه و ترابری  بخواهد شبانه، مدیری را عزل و شخص مورد توجه را معارفه کند.
علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار شیرازنوین با اشاره به لغو معارفه مدیرکل راه و ترابری و شهرسازی استان اظهار داشت: با اینکه مدیرکل فعلی این اداره از تکریم خود بی‌اطلاع و قرار بود با تلاش نماینده جهرم و حمایت استاندار فارس این مراسم انجام شود، از سوی مجمع نمایندگان فارس به وزیر تذکر داده شد تا دیگر این موضوع در فارس تکرار نشود.
وی با اعلام اینکه به نظر می‌رسد برای انتخاب این مسئولیت تبادلی در نظر گرفته شده بود که با تلاش نمایندگان استان فارس این معارفه لغو شده، افزود: قرار نیست فرماندار سابق جهرم در این مسئولیت قرار بگیرد. این در حالی است که تمام نمایندگان نسبت به فرماندار جهرم حسن نیت دارند، ولی به این اقدام معترض هستند.
اکبری با اشاره به تذکر کتبی به وزیر راه گفت: در تذکر کتبی اشاره شده چرا در جابجایی یک مدیر رعایت حرمت افراد با زد و بند و باج‌دهی اقدام می‌شود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه مدیران بخشی از سرمایه کشور به شمار می‌روند و هنگام جابجایی باید رعایت اخلاق و احترام برای مدیر لحاظ شود، زیرا بر اساس مستندات مدیرکل راه و شهرسازی از معارفه خود بی‌اطلاع بوده و این مدیر در یک جلسه از این موضوع اطلاع پیدا می‌کند.
نماینده شیراز در خطاب به وزیر راه ترابری افزود: این چه روشی است که وزراتخانه مربوط با این اقدام نمایندگان و رئیس مجمع نمایندگان استان را بی اطلاع گذاشته و همچنین ضرورت دارد با این گونه روش و باج دادن پرهیز شود.
این عضو هیئت رئیسه کمسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس انسجام نمایندگان فارس را ستودنی دانست و گفت: از استاندار فارس خواسته شده نسبت به این اتفاق توضیحاتی به مجمع نمایندگان استان ارائه دهد؛ زیرا امروزه این اولویت در فارس وجود دارد تا با تلاش جمعی نمایندگان و مطالبه گری مردم استان و تلاش مسئولان، بدون هیچ گونه بازی سیاسی عقب ماندگی‌های استان را جبران کنیم. این نماینده از مردم خواست فارغ از هرگونه نگاه تبلیغاتی و بازی‌های سیاسی، از طریق رسانه و پل‌های ارتباطی نمایندگان، همانند مطالبه‌گری‌های اخیر آسیب‌های سیل، کم‌آبی و هجوم ملخ‌ها از مسئولان مطالبه‌گری کنند؛ زیرا امروز اولویت کشور رفع نیاز‌های مردم است.
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، برای تکمیل و اطلاع‌رسانی بیشتر این موضوع با سایر نمایندگان شیراز مانند بهرام پارسایی و فرج‌الله رجبی تماس گرفتیم که هیچ‌کدام پاسخگو نبودند و از طریق پیامک دو بار به هرکدام از نمایندگان موضوع مصاحبه ارسال شد که هیچ پاسخی دریافت نشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی