[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

دامداری اشتغال غالب عشایر است، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل امور عشایر استان، به اتفاق هیئت همراه جهت بازدید و دیدار با فرماندار و شوراهای اسلامی ‌عشایری و معتمدان عشایر شهرستان داراب، به این شهرستان سفر کرد. روح الله بهرامی ‌در ملاقات با فرماندار داراب ضمن بیان توانمندی‌ها و قابلیت‌های جامعه عشایری، به ظرفیت‌های قانونی ایجاد شده توسط دولت در راستای افزایش وضعیت معیشت عشایر اشاره کرد. وی ابراز امیدواری کرد با تعامل و هم‌فکری بیش از گذشته بتوانیم در خدمت‌رسانی به جامعه مولد عشایر قدم برداریم. مدیر کل امور عشایر استان در ادامه گفت: ارتقای شاخص‌های توسعه انسانی و تنوع بخشی به اشتغال عشایر دو راهبرد اصلی ما در برنامه ریزی‌ها است.
مهندس بهرامی ‌بیان داشت: 80 درصد اشتغال عشایر دامداری است، بنابر این با توجه به کاهش نزولات جوی ما نیز تنوع اشتغال عشایر را در دستور کار خود قرار دادیم و در همین راستا توانستیم علاوه بر طرح زنجیره تولید گوشت قرمز از مزرعه تا سفره طرح‌های اشتغال دیگری نیز از جمله بوم گردی عشایری، توسعه و رونق صنایع دستی، ترویج و فرآوری گیاهان دارویی و تأسیس شرکت‌های تعاونی پشتیبانی خدماتی عشایری تعریف کنیم. وی همچنین در مورد تسهیلات نیز گفت: تسهیلات خشکسالی و تسهیلات زنجیره تولید گوشت قرمز که از سنوات قبل آغاز شده بود، در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت. همچنین تسهیلات اشتغال پایدار در حوزه روستایی و عشایری نیز در قالب ارائه طرح توجیهی امسال به عشایر پرداخت می‌گردد. مهندس بهرامی ‌افزود: امروز شرایط سختی داریم؛ ولی مطمئنم همچون گذشته و با صلابت بیشتر با همدلی و وحدت می‌توانیم در کنار هم از این تنگنا نیز با حول و قوه الهی گذر کنیم.
فرماندار شهرستان نیز با بیان اینکه مردم شهرستان داراب احترام خاصی برای عشایر قائل هستند، گفت: عشایر مردمی‌ خوشنام و مورد تکریم همگان هستند. مظفری قول مساعد داد که با همکاری سایر ادارات شهرستان از هیچ کوششی در جهت رفع مشکلات عشایر دریغ نخواهد کرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی