[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

امضای قرارداد با مرکز توان‌بخشی ایثار با هدف خدمت به کودکان اوتیسم، روزنامه شیراز نوین

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به دستور کار ابلاغی وزارت بهداشت مبنی بر لزوم ارائه بسته خدمتی به بیماران اوتیسم زیر هفت سال، از امضای قرارداد با مرکز توان‌بخشی ایثار فارس در این خصوص خبر داد. به گزارش روابط عمومی ‌معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر عبدالخالق کشاورزی با اعلام این خبر گفت: یکی از مهم‌ترین نشانه‌های اختلال طیف اوتیسم، نقص در برقراری ارتباط، مشکل در تعاملات اجتماعی، وجود الگوهای محدود و تکراری در رفتار، علایق و فعالیت‌ها است.
رئیس اداره بیماران خاص و پیوند اعضای معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با بیان اینکه والدین نخستین افرادی هستند که متوجه تفاوت فرزندشان با سایر کودکان می‌شوند، بازدید از مراکز توان‌بخشی و بررسی و ارزیابی امکانات و فضاهای موجود، ارزیابی صلاحیت مراکز توان‌بخشی و تعیین مرکز توان‌بخشی منتخب، انعقاد قرارداد با مرکز توان‌بخشی منتخب بر اساس سقف تعرفه دولتی و متن قرارداد ارسالی شده از وزارت بهداشت را از جمله اقدامات انجام شده در این راستا عنوان کرد.
 دکتر داود حدادی افزود: با معرفی مرکز توان‌بخشی ایثار فارس به عنوان مرکز نهایی منتخب به وزارت بهداشت، پزشک معتمد و واجد شرایط برای ارجاع بیماران به مرکز توان‌بخشی انتخاب شده و هماهنگی لازم برای ثبت خدمات و برنامه‌ها در سامانه بیماری‌های خاص و صعب العلاج مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت صورت گرفت.
 او ضمن تقدیر از رئیس دانشکده توان‌بخشی در راستای اجرایی کردن این طرح، ابراز امیدواری کرد تا با شروع این خدمت، گام مؤثری در روند درمان بیماران اوتیسم برداشته شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی