[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

استاندار فارس: جامعه بانشاط کمتر دچار آسیب اجتماعی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: جامعه ای که با تلاش و بانشاط است کمتر انحراف می‌یابد و دچار آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی ‌استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی ‌در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان با بیان این که یکی از مؤلفه‌های اساسی که در خصوص آسیب‌های اجتماعی باید به صورت عمیق مطالعه شود، علت‌های گرایش به انحرافات و آسیب‌ها است، اظهار داشت: باید با مطالعات علمی ‌و پژوهشی، میزان همبستگی میان عدم وجود نشاط و شادی در جامعه و میزان وقوع ناهنجاری‌ها مشخص شود.
وی با اشاره به این که جامعه تک بعدی نیست و نمی‌توان برای گسترش نشاط اجتماعی از یک عامل استفاده کرد و سایر زمینه‌ها را در نظر نگرفت، ادامه داد: افراد مختلف به حوزه‌های مختلفی مانند ورزش، هنر و سایر فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی علاقه مند هستند و باید با در نظر گرفتن آسیب‌ها، شرایط بهره گیری مردم از زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری را فراهم کنیم.
وی با بیان این که باید گروه‌های هدف را شناسایی کرده و میزان گرایش و تمایل آنها به زمینه‌های مختلف فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی را مطالعه کنیم، افزود: برای کم کردن گرایش افراد به ناهنجاری‌های اجتماعی باید اولویت‌ها را بر اساس میزان استقبال مردم و شدت اثرگذاری هر کدام از فعالیت‌های اجتماعی را مشخص کرده و بر اساس مصلحت جامعه سیاست گذاری کنیم.
استاندار فارس خواستار ارزیابی و گزارش دهی دقیق از فعالیت‌های صورت گرفته با عنوان اوقات فراغت توسط دستگاه‌های مختلف شد و گفت: کمیته ارزیابی باید در مجموعه شورای مبارزه با موادمخدر استان شکل گرفته و میزان اثربخشی و موفقیت فعالیت‌های مختلف را بررسی و به مدیران استان گزارش دهد.
رحیمی ‌با تأکید بر این که دستگاه‌ها و نهادهای مختلف باید در راستای ارائه خدمات مطلوب به مردم، امکانات پراکنده خود را تبادل کرده و کمبودها را جبران کنند، گفت: هماهنگی میان دستگاه‌ها موجب می‌شود امکانات تفریحی، هنری، ورزشی و… بسیار بیشتری در اختیار متقاضیان قرار گیرد و به نیاز مردم به شکل مناسب‌تری پاسخ دهیم. وی بهره گیری شهرداری شیراز از باغات تملک شده به منظور افزایش میزان فضای سبز شهروندان و توجه خاص به آشنایی مردم با خرده فرهنگ‌های اقوام در جای جای استان فارس را از جمله زمینه‌های جذاب و مؤثر در جذب اقشار مختلف مردم در اوقات فراغت دانست و خواستار برنامه ریزی دستگاه‌های مسئول در این زمینه‌ها شد. در این جلسه دستگاه‌ها به بیان گزارشی از عملکرد خود در زمینه غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان و پیشگیری از گرایش به آسیب‌های اجتماعی پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی