[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

کشف ۳۲ تن مواد مخدر در فارس، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- محمد شبیری:

فرمانده انتظامی استان فارس از کشف بیش از 2 میلیون و 700 هزار قطعه انواع مواد محترقه طی یک‌هفته گذشته در استان خبر داد و گفت: مأموران پلیس در فارس بیش از 400 کیلوگرم مواد پیش‌ساز ترقه کشف و در این رابطه 40 نفر دستگیر شده اند.
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، روز گذشته سردار احمد علی گودرزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مدت یک هفته اخیر بیش از 2 میلیون و 700 هزار قطعه انواع مواد محترقه کشف شده که از این تعداد 30 هزار قطعه مواد محترقه در قالب بمب دستی و 400 کیلوگرم مواد پیش‌ساز ترقه کشف که در این رابطه 40 نفر دستگیر شده اند.
وی گفت: پلیس نظارت مطلوبی بر این موضوع دارد و ما مراکزی را که احتمال می‌دهیم مواد محترقه در آن انبار شده یا توزیع این مواد در آن انجام شود، رصد می‌کنیم.
سردار گودرزی با بیان اینکه پلیس با عرضه‌کنندگان محصولات خطرآفرین و غیرمجاز نیز برخورد می‌کند، گفت: تا به حال نیز علی‌رغم آنکه حدود یک هفته تا مراسم چهارشنبه سوری مانده است، کشفیات زیادی داشته‌ایم که همین موضوع حاکی از جدیت پلیس در برخورد با این موضوع است.
فرمانده انتظامی استان فارس در خطاب به شهروندان گفت: حفظ آرامش و امنیت شهروندان اولویت اصلی پلیس است. توصیه ما نیز این است که خانواده‌ها بر فرزندان خود نظارت کافی را داشته باشند.
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: طی 48ساعت گذشته مأموران جان‌برکف پلیس مبارزه با مواد مخدر فارس موفق به کشف یک هزار و 77 کیلوگرم مواد مخدر از جنس تریاک و حشیش شدند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به کشفیات اخیر مواد مخدر توسط مأموران شهرستان داراب انجام شده اشاره کرد و گفت: در این راستا 4 دستگاه خودرو توقیف شد و 3 قاچاقچی دستگیر شدند. گودرزی یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون حجم کشفیات انجام شده مواد مخدر استان فارس به 32 هزار و 462 کیلوگرم رسیده که استان فارس در این جزو 2 استان برتر کشور شناخته شده است.
رئیس پلیس استان فارس همچنین از ایجاد امکانی برای جمع‌آوری زنان معتاد متجاهر در شیراز خبر داد و گفت: تا پیش از این جمع‌آوری معتادان متجاهر به مردان معتاد اختصاص داشت اما با فراهم شدن فضای مناسب، ظرفیتی برای جمع‌آوری 1200 زن معتاد متجاهر نیز فراهم شده است.
گودرزی با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی پلیس فتا، گفت: اخیراً فرد کلاهبرداری که با استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده بود را دستگیر کردند.
رئیس پلیس استان فارس گفت: متهم دستگیر شده دارای سوابق متعدد کیفری و پرونده‌های تخلف بوده و در بزه انتسابی تحت عنوان فروش کفش‌های خارجی ارزان‌قیمت، کلاهبرداری کرده است.
گودرزی بیان داشت: این فرد با ایجاد حساب‌های مختلف، نسبت به اخذ وجه از متقاضیان خرید کفش ارزان‌قیمت کرده اما کالا را به خریدار تحویل نداده و با برداشت وجوه از حساب‌های مورد نظر، این حساب‌ها را مسدود و حساب‌های جدید افتتاح کرده است.
به عقیده وی یکی از علل بروز جرایم در فضای مجازی، وجود بی‌حد و حصر سیم‌کارت در جامعه است و می‌توان با ساماندهی فروش و عرضه کارت‌های تلفن‌ همراه، تا حدودی کار را مدیریت کرد.
فرمانده انتظامی استان فارس به شهروندان هشدار داد که در ایام پایان سال مراقب ترفندهای کلاهبرداران در زمینه‌های مختلف مانند فروش کالای ارزان‌قیمت، ارائه بلیت یا راه‌اندازی تورهای مسافرتی باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی