[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

پاسخ تند سعید معروف به منتقدانش، روزنامه شیراز نوین

سعید معروف به تندترین شکل ممکن پاسخ منتقدان تیم ملی والیبال را داده و برخی کارشناسان را به سکوت دعوت کرده است!
سعید معروف عادت ندارد به جز نشست‌های خبری قبل و بعد از هر هفته در لیگ جهانی صحبت کند و در سال‌های اخیر کمتر در جمع خبرنگاران حاضر شده یا به صورت موردی پاسخ معترضان و منتقدان خودش و تیم ملی را داده است.
شاید آخرین اظهارات جنجالی از کاپیتان تیم ملی والیبال به دوره ریاست احمد ضیایی برمی‌گردد که تصمیم به برکناری خوش خبر گرفته بود و با واکنش تند سعید معروف مواجه شد. ضیایی از فدراسیون رفت و معروف هم در کمال آرامش از ابتدای اردوهای تیم ملی برای مسابقات سال ۲۰۱۹ به تیم ملی ملحق شد، اما باز هم اتفاقاتی باعث شده تا صدای اعتراض کاپیتان باتجربه والیبال ایران بلند شود.
معروف هم نشان داده بعد از مدت‌ها سکوت، معمولاً توفان به پا می‌کند و این بار هم با یک پست اینستاگرامی ‌به اظهارات برخی کارشناسان در روزهای اخیر واکنش نشان داده است. شاید برخی انتظار داشتند تیم ملی والیبال ایران بعد از نمایش مقتدرانه در دور مقدماتی برای اولین بار در شیکاگو روی سکو برود، اما این اتفاق نیفتاد.
در چند روز اخیر هم که بازنگشتن سعید معروف به همراه سایر بازیکنان به ایران و ماندن او در آمریکا برای گذراندن تعطیلات یک هفته ای به یکی از سوژه‌های حاشیه‌ای والیبال تبدیل شده و حتی صداوسیما هم به انتقاد از این ماجرا پرداخته است.
کاپیتان تیم ملی ایران متن زیر را در صفحه شخصی اش در اینستاگرام منتشر کرده و بار دیگر والیبال را دچار شوک کرده است:
«‎گرچه عادت کرده ایم که بعد از مسابقات، بعضی‌ها فرصت عرض اندام داشته باشند و مهمل ببافند و اگر چه از بزرگان توصیه شده که جواب این ابلهان خاموشی‌ست، اما وقتی پا فراتر می‌گذارند و وارد زندگی خصوصی‌مان می‌شوند چاره ای جز واکنش مناسب نیست. هرچند می‌دانم هدفشان همین است که این طوری شاید سالی یکی دو بار اسمشان لابلای کلمات گفته شود، بلکه عقده‌هایشان آرام بگیرد. برای این افراد معلوم الحال همان خوب بود که تیم ملی والیبال سالی دو سه مسابقه بدهد و بشود زنگ تفریح تیم‌های طراز اول آسیا، چه برسد به تیم‌های طرازاول دنیا!!؟؟ بهتر است استعلام کنند و بپرسند که در این اوضاع و احوال و تحریم و فشارهای وحشتناک، همین والیبال چقدر انگیزه و امید به جامعه تزریق کرده و چندصدهزار دلار نصیب فدراسیون (نه بازیکن‌ها) کرده است. این جفای بزرگی‌ست به بازیکنان و کادر تیم ملی و زحمتکشان و عاشقان والیبال که بهترین پیروزی‌ها و تلاش‌های آنها نادیده گرفته شود. چشمشان از فرط حسادت و بخل و فلاکت چنان کم سو شده که موفقیت‌های والیبال را نمی‌بینند و مثل آدم‌های فرتوت و بی مصرف (مفت خور) فقط نق می‌زنند و لفاظی می‌کنند. اصلاً اهمیتی ندارد. هرچه شما روی اعصاب مردم پیاده روی می‌کنید ولى ما از همین مردم انرژی می‌گیریم و خواهیم گرفت. عاشقشان هستیم چنان که آنها دوستمان دارند. شما هم بهتر است از فرط عصبانیت سرتان را به در و دیوار بکوبید شاید آرام گرفتید. بدانید که مردم بهترین کارشناس هستند و گوششان از مزخرفات و خزعبلات شما کارناشناسان پر است. ما همچنان برای شادمانی و رضایت مردم بازی خواهیم کرد و به تشویق‌ها و هورا کشیدن‌هایشان دلخوش خواهیم بود و انتظار دیگری نداریم. شما هم بهتر است بروید دم در صدا و سیما بخوابید شاید نوبتتان برسد و چهار کلمه حرف ناحسابی بزنید و پزش را به دور و بری‌هایتان بدهید که البته همین را هم از صدقه سر والیبالیست‌های تیم ملى و موفقیت‌هاى بی‌شمار آنها دارید.
شب‌پره گر وصل آفتاب نخواهد
رونق بازار آفتاب نکاهد»
سعید معروف در خط پایانی متن منتشر شده از سوی خودش یک جمله بسیار تند و تا حدودی توهین آمیز منتشر کرده که شاید با واکنش‌هایی از سوی برخی از کارشناسان و مربیان والیبال همراه باشد.
به هر حال با اینکه بازیکنان تیم ملی والیبال در روزهای اخیر به انتقادات پاسخ داده بودند، اما قطعاً اظهارات معروف تندترین پاسخ به انتقادات روزهای اخیر بود!
بدون شک این ماجرا می‌تواند جو تیم ملی را در آستانه شروع اردوها برای حضور در مسابقات سرنوشت ساز انتخابی المپیک تحت تأثیر قرار دهد و حاشیه‌هایی را مثل ماجرای سال گذشته برای معروف به وجود بیاورد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی